A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu Vēstures un mākslas muzejs akreditēts uz nākamajiem 5 gadiem

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs akreditēts uz nākamajiem 5 gadiem

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ir saņēmis oficiālu LR Kultūras ministrijas apliecinājumu, ka atkārtoti ir akreditēts uz nākamajiem pieciem gadiem (līdz 2021.g.), tas nozīmē, ka muzeja darbība ir kvalitatīva un ilgtspējīga, orientēta uz sabiedrības interesēm un vajadzībām.

Akreditācijas komisijas locekļi (Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vecākās referentes Anita Jirgensone un Gundega Dreiblate, Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis un Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone) iepazinās ar iesniegtajiem akreditācijas materiāliem, no kuriem nozīmīgākā ir muzeja attīstības stratēģija laika posmam, uz kuru muzejs vēlas akreditēties – tas ir 2016.- 2021.gadam. Muzeja apmeklējuma laikā komisija klātienē iepazinās ar muzeja telpām, ekspozīciju, izstādēm, apskatīja krājuma telpas, krājuma priekšmetu glabāšanas apstākļus, dokumentāciju, ko saskaņā ar Muzeju likumu veido visai plašs dokumentu klāsts.

Sarunās ar muzeja darbiniekiem komisija uzdeva jautājumus, precizēja informāciju par muzeja agrāko piecu gadu darbu un turpmākajiem plāniem.

Muzeja darbības pilnveidošanai akreditācijas komisija kā vienu no būtiskākajiem ieteikumiem izvirza uzlabot muzeja krājuma priekšmetu saglabāšanas apstākļus, kas sevī ietver arī jaunu muzeja glabātavu būvniecību un Vidzemes restaurācijas centra izveidi. Cēsu muzeja attīstības stratēģijā (2016. – 2021.g.) jauno krājuma glabātavu būvniecība ir izvirzīta kā viena no galvenajām prioritātēm un ir arī apstiprināta Cēsu novada domē.

Akreditācija ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku līdz 5 gadiem var tikt piešķirts valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss. Akreditācija nozīmē to, ka muzejs atbilst pieņemtajiem standartiem muzeja pārvaldībā, krājuma saglabāšanā un pakalpojumu sniegšanā, kā arī to, ka muzejam ir tiesības saņemt valsts budžetā speciāli paredzētos līdzekļus nacionāli nozīmīgu projektu un programmu īstenošanai, kā arī attiecīgi valsts vai pašvaldību finansējumu muzeja pamatfunkciju veikšanas nodrošināšanai.

Publicēšanas datums: 2016. gada 28. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt