A  A  A
Lapas karte


Vai apmeklēsi Latvijas Uzvaras dienas pasākumus Cēsīs 22.jūnijā?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu vecpilsētā pārbūvēs Lielo Kalēju ielu

Cēsu vecpilsētā pārbūvēs Lielo Kalēju ielu

Izsludināts konkurss par Lielās Kalēju ielas pārbūvi. Kā informē Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Juris Belasovs, pārbūves darbi ilgs visu vasaru.

Pēc Cēsu novada Būvvaldes arhitekta Jāņa Zlaugotņa teiktā, būvprojekts izstrādāts saskaņā ar Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas apstiprināto vecpilsētas ielu ieseguma koncepciju. Ielas vizuālais izskats plānots identisks Lielajai Līvu ielai – braucamās daļas segums būs nošķelta laukakmens bruģis, bet gājēju trotuāri klāti ar sarkanu klinkera ķieģeļa bruģi un granīta bortakmeņiem. Ielas šķērsprofils projektēts pēc vienotās telpas principa, kad ietve un braucamā daļa ir gandrīz vienā līmenī.

Kā stāsta Komunālās nodaļas vadītājs, tā kā šķeltā bruģa ieklāšana ir uzmanību prasošs roku darbs, darbi aizņemšot aptuveni četrus mēnešus. Iela tiks pārbūvēta visā tās garumā – no Lielā Katrīnas ielas līdz Līvu laukumam. Darbu summa būs zināma pēc konkursa beigām, izvērtējot iesniegtos piedāvājumus.

Kapitāli inženierkomunikāciju pārbūves darbi ielā nav plānoti – nelielos apjomos tiks izbūvēti sakaru kanalizācijas un drenāžas tīkli.

Vienlaikus aicinām ielai pieguļošo zemes gabalu īpašniekus izvērtēt nepieciešamību nomainīt vai izbūvēt no jauna ēku inženiertīklu pievadus, jo pēc ielas pārbūves piecus gadus pastāvēs rakšanas aizliegums.

Publicēšanas datums: 2016. gada 12. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt