A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu Uzvaras piemineklim veikta zeltītas lodes restaurācija

Cēsu Uzvaras piemineklim veikta zeltītas lodes restaurācija

Lai Latvijas simtgadē sakārtotu vienu no svarīgākajiem simboliem uzvarai Brīvības cīņās, Cēsu Uzvaras pieminekli, tam tika veikta obeliska virsotnē esošās zeltītās lodes restaurācija un apzeltījuma atjaunošana.

Pats piemineklis pērn tika rūpīgi tīrīts, mazgāts un tam atjaunotas šuves, saudzējot tā īpašo materiālu – Sāmsalas šūnakmeni. Tagad kārta pienākusi pieminekļa ansambļa “zelta saulei”.

Lode tika nocelta uzreiz pēc “Cēsis 812” svinībām. Tā tika saudzīgi demontēta un aizvesta uz darbnīcu, kur tālāk to attīrīja no visiem iepriekšējiem krāsas un apzeltījuma slāņiem. Pēc tam lodei veikta iedobju aizpildīšana un laika gaitā radušos plaisu un caurumu aizlodēšana.

Tam sekoja lodes virsmas rūpīga gruntēšana ar lineļļu un svina mīnija grunti, katru divas reizes, katru slāni pārslīpējot. Tāds pats process tika atkārtots arī ar svina krona un eļļas lakas krāsu. Pēcāk lodei veikts pats svarīgākais process – apzeltījuma lapiņu atjaunošana ar īpašu saistvielu, ievērojot žūšanas, temperatūras un gaisa mitruma režīmus.

Lodes restaurācijas darbus, pamatojoties uz Cēsu novada pašvaldības veiktās tirgus izpētes rezultātiem, veica SIA “Koka ēka”. Demontāžas, darbu un uzstādīšanas kopsumma ir 8356,68 eiro.

Publicēšanas datums: 2018. gada 7. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt