A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu Teātris sāk jaunu sezonu režisores Edītes Siļķēnas vadībā

Cēsu Teātris sāk jaunu sezonu režisores Edītes Siļķēnas vadībā

Pirmdien, 27.novemrī, plkst.18.30 ar dalībnieku pirmo tikšanos tiks aizsākta Cēsu Teātra jaunā sezona režisores Edītes Siļķēnas vadībā. Uz tikšanos aicināti gan jauni dalībnieki, gan esošie un bijušie Cēsu Teātra aktieri, kuri vēlas aktīvi iesaistīties teātra darbā. Uzdrīksties, piesakies un kļūsti par Cēsu Teātra dalībnieku!

Lai turpinātu teātra tradīcijas Cēsīs, dotu jaunu elpu izrādēm, iespēju cēsniekiem pilnveidot sevi caur aktiermākslu un ļautu piedzimt skatuves brīnumam, Cēsu Teātris sāk jaunu darbošanās sezonu režisores Edītes Siļķēnas vadībā. Teātra dalībnieki varēs teorētiski un praktiski apgūt un pilnveidot aktiermākslas pamatelementus – skatuves kustību un runu, skatuvisko ticamību. Būs jāapgūst uzmanības koncentrēšana, emocionālā noturība un atbrīvotība, spējot iedzīvoties dažādās lomās. Darbojoties teātrī ikviens dalībnieks apgūs spējas radoši darboties dotajos apstākļos, kontaktēties ar skatuves partneriem un radīt izrādi. Teātris ļaus piedzīvot nebijušas sajūtas kopā dziedot, smejoties un spēlējoties!

Lai kļūtu par aktieri Cēsu Teātrī, nav nepieciešama iepriekšējā pieredze aktiermākslā, vien vēlme atklāt sevī jaunas šķautnes, pilnveidot publiskās uzstāšanās prasmes un ļaušanās izaicinājumam!

Cēsu Teātris dibināts 1876.gadā Cēsīs. Jau 140 gadus dažādās formās un veidos teātris ir bijis nozīmīga Cēsu kultūrvides sastāvdaļa.1959.gadā ar iestudējumu J.Rainis "Indulis un Ārija" ieguvis Tautas teātra Goda nosaukumu. 1960.gadā izveidota jauniešu studija, vēlāk bērnu teātris un senoiru studija. Repertuārā bijušas žanriski daudzveidīgas izrādes – traģēdijas, komēdijas, dzejas un literārās, muzikālās un kustību izrādes. Cēsu Teātris vienmēr ir bijis "dziedošais teātris". Mūziku izrādēm rakstījuši komponisti Igors Graps, Maija Einfelde, Valdis Zilvers, Oskars Gailītis, Juris Krūze un citi. Teātris ir piedalījies festivālos, teātru salidojumus un skatēs Latvijā, Lietuvā, Somijā, Vācijā, vairākkārt bijis "Gada izrāde" laureāts. Ilggadīgi teātra režisori bijuši Tatjana Šverste, Rasma Bērziņa un Juris Feldmanis.

Režisore Edīte Siļķēna ir Latvijas Nacionālā kultūras centra Teātra nozares padomes locekle, bijusi ilggadīga Gulbenes Tautas teātra režisore un Gulbenes rajona amatierteātru un dramatisko kolektīvu virsrežisore, starptautiskā mākslinieciskās pašdarbības festivāla „Solis” režisore, darbojusies kā reģionāla un nacionāla mēroga pasākumu režisore un producente.

Ja vēlies sevī atklāt radošo potenciālu un aktieriskās spējas gan uz publiskās skatuves, gan ikdienas dzīvē, iepazīt jaunus cilvēkus, aktīvi un interesanti pavadīt savu brīvo laiku - nāc 27.novembrī uz  teātra pirmo tikšanos Vidzemes koncertzāli “Cēsis”, kur plkst.18:30 pulcēsimies foajē un kopā dosimies uz mēģinājumu norises vietu Raunas iela 6a, mēģinājumu zāli 2.stāvā.

Sīkākā informācija: tālr.26666365
E-pasts: kultura@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2017. gada 22. novembris  

Komentāri

2017-11-23 19:59:57 Cēsis ir ieguvušas vienu profesionālu, radošu, atraktīvu un jaudīgu cilvēku- Edīti Siļķēnu! :)

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt