A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu teātris atdzimst un atgriežas uz lielās skatuves

Cēsu teātris atdzimst un atgriežas uz lielās skatuves

Starptautiskajā teātra dienā, 27.martā, uz koncertzāles “Cēsis” lielās skatuves pie saviem skatītājiem atgriezās Cēsu teātris! Pēc ilgākas pauzes Cēsu teātris ir atkal atdzimis, un šajā zīmīgajā datumā, režisores Edītes Siļķēnas vadībā priecēja skatītājus ar pirmizrādi – komisko opereti jeb dziesmuspēli vienā cēlienā “Mucenieks un Muceniece”, ko iestudē Ādolfs Alunāns.

Šis ir Ādolfa Alunāna gads – šogad aprit 170 gadi kopš viņa dzimšanas. Ar Ā. Alunānu aizsākās latviešu teātris, arī Cēsu teātrim šis ir jauns sākums, tāpēc likumsakarīgi, ka abi "satikās”. Un tā kā Cēsu teātris sevi dēvē par muzikālo teātri, režisores Edītes Siļķēnas vadībā tika nolemts iestudēt pirmo latviešu opereti “Mucenieks un Muceniece”, kurai mūziku sarakstījis Raimonds Pauls.

"Tas, cik augstvērtīgi un cik ātri atdzimis Cēsu teātris, ir fenomenāls panākums, par ko vislielākais paldies režisorei un aktieriem! Šī izrāde, tās novērtējums nacionālajā līmenī un sniegtais baudījums skatītājiem, kuru bija pilna Koncertzāle, liecina, ka uzstādīta ambicioza kvalitātes latiņa," akcentē Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka "Cēsu teātra jaunizveide un darbs nu ļauj teikt, ka Cēsīs, Latvijas kultūras galvaspilsētā, ir šim titulam atbilstošā līmenī pilnībā nosegts tautas mākslas piedāvājums. Lai izdodas saglabāt un kopt bagātas Cēsu teātra tradīcijas un vienmēr pilna zāle ar smaidīgiem skatītājiem!"

Cēsu Teātris ne vien atgriezies pie saviem skatītājiem, bet jau paspējis iegūt 1.pakāpes diplomu 16.martā Jēkabpilī notiekošajā Ādolfa Alunāna darbu iestudējumu skatē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku amatierteātru programmai.
Publicēšanas datums: 2018. gada 28. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt