A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu stadiona būvniecība rit pēc plāna; to pabeigs vasaras nogalē

Cēsu stadiona būvniecība rit pēc plāna; to pabeigs vasaras nogalē

Cēsu pilsētas stadiona būvniecības darbi norit pēc apstiprinātā plāna, iekļaujas budžetā, un būvniecības procesu plānots pabeigt vasaras nogalē.

Kā stāsta būvnieka, SIA “ReRe Vide 1”, valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Voropajevs, būvprojektam izstrādāts detalizēts laika grafiks, un būvniecības darbi līdz šim lielākoties paveikti, apsteidzot termiņus.

Galvenais izaicinājums, pēc būvuzņēmēja teiktā, esot koordinēt daudzo komandu darbu, kas stadionā strādā uz vietas, lai panāktu, ka viss tiek paveikts termiņā un kvalitatīvi.

Laika grafika ievērošanu apstiprina arī objekta būvuzraugs Jānis Reiniks, kurš uzsver, ka būvnieks darbus veic termiņā un labi iekļaujas laika grafikā. Taču vissvarīgākais, protams, esot fakts, ka visi būvdarbi izpildīti atbilstoši būvnormatīvu un projekta individuālajām kvalitātes prasībām.

“Darbi norit veiksmīgi, un lielu strīdu ar būvnieku nav. Var teikt, ka izveidojusies laba, produktīva sadarbība,” akcentē būvuzraugs.“ReRe Vide 1” valdes priekšsēdētājs norāda, ka, beidzoties rakšanas darbiem, patlaban lielākie esošie darbi ir smilts un šķembu savešana futbola laukuma un skrejceļa pamatiem un attiecīgi nepieciešamo kritumu izveidošana.

Pašlaik savesta visa smilts futbola laukumam un divas trešdaļas no skrejceļam nepieciešamā. Ir sākta šķembu vešana un līdzināšana, kas var aizņemt pat divas nedēļas, ņemot vērā nepieciešamo rūpību augstuma atzīmju ievērošanai, lai izveidotu vajadzīgos kritumus.

Pēc mēneša paredzēts sākt vest aprīkojumu sporta laukumu iekārtošanai, lai fināla fāzē ievirzītu arī būvniecības virszemes darbus.

Prognozējot darba beigas, būvuzņēmējs min jūlija beigas, augustu, norādot to kā termiņu, kad jābeidzas būvniecības darbiem. Pēc tam sekos teritorijas labiekārtošanas darbi un objekta nodošana, kas var aizņemt pusotru mēnesi.Cēsu novada pašvaldības komunālinženieris un stadiona projekta vadītājs Modris Rāviņš informē, ka būvniecības darbi iekļaujas apstiprinātājā budžetā. Pašvaldība veica nelielas izmaiņas darbu izmaksu plānā, laukuma apgaismojumu no spuldzēm nomainot uz LED tehnoloģiju, tomēr tas nemainot faktu, ka viss pārbūves process tiekot veikts atbilstoši izvirzītajām budžeta prasībām.

Uz priekšu virzoties arī stadiona tribīņu projekts, kas patlaban no projektētājiem nodots ekspertīzei neatkarīgiem sertificētiem speciālistiem, kuri detalizēti pārbaudīs projekta kvalitāti – ugunsdrošību, būvkonstrukciju aprēķinus, darba apjomus u.tml.

Pēc komunālinženiera teiktā, tribīņu celtniecības iepirkums varētu tikt izsludināts vasaras nogalē, tomēr tas netraucēs cēsniekiem izbaudīt stadiona sniegtās priekšrocības – sporta laukumu zonas, futbola laukumu un skrejceļu.

Kā ziņots, stadiona pirmās kārtas būvniecības izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, kam piesaistīts 1,9 miljonu eiro valsts budžeta līdzfinansējums. Stadiona sniegtās priekšrocības – futbola laukums, skrejceļš, pludmales volejbola laukumi, bērnu laukums un āra vingrošanas laukums.

Stadions kalpos arī kā dažādu valsts sektoru treniņu bāze, kurā fizisko sagatavotību varēs uzlabot gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo darbinieki, gan Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas mācībspēks un audzēkņi, kā arī Cēsu 27.kājnieku bataljona zemessargi.

Stadiona būvniecība tiek veikta tā, lai tas atbilstu starptautiskajām vieglatlētikas stadiona prasībām.

Papildus informācija par stadiona būvniecību un tajā paredzēto infrastruktūru pieejama ŠEIT.

                 

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Kārlis Pots


Publicēšanas datums: 2017. gada 12. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt