A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu seniori piedalās pirmajā datorprasmju olimpiādē

Cēsu seniori piedalās pirmajā datorprasmju olimpiādē

Starptautiskajā senioru dienā, 1.oktobrī, Cēsīs norisinājās pirmā Senioru datorprasmju olimpiāde. Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs to rīkoja Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! kursu dalībniekiem.Cēsīs pirmās trīs vietas ieguva attiecīgi 56 gadus vecā Inese Salmiņa, Zinta Dubrovska (76 gadi), Inese Zvaigzne (57 gadi). “Patīkams satraukums senioru vidū bija vērojams jau pirms olimpiādes, bet tās norisē pacilātības un gandarījuma sajūtas bija vēl vairāk. Galvenokārt – par izrādīto uzmanību, kas senioru dienā ļāva justies sevišķi īpašiem, kā arī par iespēju kopā gūt jaunas zināšanas. Un, ja arī pati uzdevumu risināšana senioriem vienkārša nešķita, tad smaids sejā un pozitīvā attieksme palīdzēja ar uzdoto tikt galā visiem,“ stāsta Pieslēdzies, Latvija! pasniedzēja Vitnija Kokorēviča.

Senioru datorprasmju olimpiādē dalībnieki gan veica individuālos uzdevumus, gan strādāja komandās. Lielāko azartu sagādāja netradicionālais programmēšanas uzdevums, kas veidots sadarbībā ar programmēšanas pulciņu sākumskolēniem Learn IT. Tā laikā senioriem ar datora palīdzību bija jāpanāk, ka speciāls Lego krokodils izpilda noteiktas darbības – virina muti, čāpstina, “apēd” cepuri u.c. Savukārt individuālajos uzdevumos pēc iespējas ātrāk un precīzāk bija jāizpilda noteiktas darbības, atbilstoši mācību laikā apgūtajam. Tostarp jāsameklē Dailes teātra izrādes Frankenšteins norises datumi un jāprot atrast biļešu iegādes veidi, internetā jāatrod autobusu saraksts, jāspēj strādāt ar Google Maps, jāizpilda uzdevumi no Pieslēdzies, Latvija! mācību programmas un jāveic citas darbības.

Starppilsētu konkurencē pirmo vietu ieguva Jelgava, iegūstot 20 no kopsummā 23 punktiem. Tai sekoja Jēkabpils, Liepāja un Cēsis.

Kopš 2008./2009.mācību gada, kad Lattelecom sāka Pieslēdzies, Latvija! iniciatīvu, ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 28 tūkstoši senioru. Šogad mācības norisinās Rīgā un citās pilsētās, kur līdz šim bijusi aktīvākā senioru interese - Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs. Pieslēdzies, Latvija! septītajā mācību gadā iniciatīvas realizācijā iesaistīta Rīgas Aktīvo senioru alianse (RASA). Biedrības biedri reģistrē iniciatīvas dalībniekus, koordinē mācību grupas un nodrošina mācības Rīgā.

Publicēšanas datums: 2015. gada 2. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt