A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novads ierindots investīcijām pievilcīgāko pašvaldību TOP20

Cēsu novads ierindots investīcijām pievilcīgāko pašvaldību TOP20

Cēsu novads atzīts par vienu no investīcijām pievilcīgākajām pašvaldībām Latvijā, liecina Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) izveidotais Investīciju vides pievilcības indekss.

Indeksu VRAA veidojusi, izmantojot investīciju vides raksturošanai svarīgus faktorus. Indekss ļauj salīdzināt katras pašvaldības pievilcību jaunu investoru piesaistei.

Investīcijām pievilcīgāko 20 pašvaldību vidū ir visas Latvijas lielpilsētas, kā arī astoņas Rīgas reģiona pašvaldības un pa vienai pašvaldībai no Kurzemes, Zemgales un Vidzemes reģiona.

Par investīcijām vispievilcīgāko pašvaldību Latvijā atzīta Rīga. Cēsu novads topā ieņem dalītu 11.vietu ar Jūrmalu, Jēkabpili un Ogres un Aizkraukles novadiem.

Indeksa aprēķināšanai tiek izmantoti pavisam 32 dažādi rādītāji, kas raksturo sešas investīciju piesaistei būtiskas jomas – infrastruktūru, cilvēkkapitālu (pašvaldībā pieejamo darbaspēku), pārvaldības efektivitāti pašvaldībā, dzīves vides kvalitāti, teritorijas plānošanu un zemes izmantošanu pašvaldībā un ekonomiskās attīstības līmeni pašvaldībā.
Ar pilnu indeksu un tā metodiku iespējams iepazīties elektroniski vraa.gov.lv.

Publicēšanas datums: 2016. gada 1. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt