A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novadā pieaudzis skolēnu skaits

Cēsu novadā pieaudzis skolēnu skaits

Jaunajā mācību gadā Cēsu novada vispārizglītojošās skolās mācības sāka par 55 skolēniem vairāk nekā 2014.gadā. Pēc skolu apvienošanās lielākais skolēnu skaits šogad būs Cēsu Pilsētas vidusskolā, kur no 1.klases līdz 12.klasei mācīsies 731 bērns.

Kopā mācības 2015.gadā Cēsu novada vispārizglītojošās skolās sāka 2491 skolēns. Lielākais skolēnu skaita pieaugums ir Cēsu Pilsētas vidusskolā – 42 skolēni, Cēsu 2.pamatskolā – 33 skolēni un Cēsu Valsts ģimnāzijā – 16 skolēni.

Cēsu Profesionālajā vidusskolā, kas 1.septembri svinēja jaunās telpās Valmieras ielā 19, šogad mācības sāks 224 audzēkņi. Skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palicis gandrīz nemainīgs. Kā uzsver skolas direktore Maira Apsīte: “Esam priecīgi, ka beidzot sāksim strādāt jaunās telpās, un skolēniem būs iespēja apgūt arodu mūsdienīgā vidē pie jaunāko tehnoloģiju darbagaldiem”.

Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina min skolēnu skaita pieauguma iemeslus: “Neapšaubāmi skolēnu skaits pieaug attīstītās infrastruktūras, izglītības kvalitātes un sakārtotas izglītības vides pieejamības dēļ. Šogad vērojams arī augstākais uzņemto audzēkņu skaits Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā – 22 skolēni”.

“Izstrādājot izglītības stratēģiju, apzināmies, ka nākotnē, iespējams, būs vērojams uzņemto audzēkņu skaita samazinājums, kas varētu būt saistīts ar zemāku dzimstību krīzes gados, bet 2019.gadā atkal paredzam skolēnu skaita pieaugumu. Lai arī apzināmies demogrāfijas radīto situāciju, ar izglītības kvalitāti un tās satura dažādību centīsimies piesaistīt skolēnus arī no citiem Latvijas novadiem,” uzsver Lolita Kokina.

Informāciju sagatavoja:
Aleksandrs Abramovs
Komunikācijas speciālists
Cēsu novada pašvaldība


Publicēšanas datums: 2015. gada 8. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt