A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novada pašvaldības darbinieki viesojas Vaivē

Cēsu novada pašvaldības darbinieki viesojas Vaivē

Pirmdien, 19.augustā, Vaives pagasta “Kaķukrogā” notika Vaives iedzīvotāju un Cēsu novada pašvaldības darbinieku tikšanās, lai pārrunātu iedzīvotājiem svarīgus jautājumus. To apmeklēja ap 30 iedzīvotāju.

Tikšanās sākumā Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāja pienākumu izpildītājs Atis Egliņš-Eglītis iepazīstināja iedzīvotājus ar gaidāmajiem izaicinājumiem, ko nesīs administratīvi teritoriālā reforma, kā arī lielākajiem Cēsu novada pašvaldības iecerētajiem un īstenotajiem projektiem.

Iedzīvotāji tika informēti arī par gaidāmo Vaives pagasta pārvaldes pārcelšanu uz Rīdzenes bibliotēku. Šobrīd Vaives pagasta pārvalde darbojas “Kaķukrogā”, kur atrodas arī Vaives Amatu māja un Vaives Tautas nams.

Rīdzene ir iedzīvotāju skaita ziņā lielākā apdzīvotā vieta Vaives pagastā. Jau otro gadu Cēsu pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” klientus Vaives pagastā pieņem Rīdzenes bibliotēkā, novērojot gan klientu plūsmas, gan apmierinātības pieaugumu. Pārceļot pagasta pārvaldi uz Rīdzeni, iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja saņemt pašvaldības pakalpojumus tuvāk dzīvesvietai.

Rīdzenes bibliotēkā šī gada vasarā noticis remonts, lai telpas padarītu piemērotas klientu apkalpošanai. Tās kļuvušas gaišākas un mājīgākas, viena no telpām pielāgota Bāriņtiesas un Sociālā dienesta darbinieku sarunām ar klientiem.

Vaives iedzīvotāji izteica bažas par “Kaķukroga” nākotni, ja tajā neatradīsies pagasta pārvalde. Taču, kā iedzīvotājiem tikšanās laikā apstiprināja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, ne Amatu mājas, ne Vaives Tautas nama darbība pārtraukta netiks, un ēka saglabās sabiedriskā un kultūras centra funkciju. Lai gan pagaidām vēl tiek meklēts Vaives Tautas nama un Amatu mājas apsaimniekošanai piemērotākais modelis, to visticamāk pārvaldībā pārņems Cēsu Kultūras un tūrisma centrs.

Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par regulāro ceļu uzturēšanu Vaives pagastā gan vasarā, gan ziemā. Iedzīvotājus interesēja arī citi ar kultūras pārvaldību un satiksmi saistīti jautājumi, uz kuriem atbildēja pašvaldības speciālisti.

Kopumā iedzīvotāji atzina, ka novērtē šādas diskusijas ar pašvaldības darbiniekiem un labprāt tiktos biežāk, lai pārrunātu sev svarīgus jautājumus.

Publicēšanas datums: 2019. gada 21. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt