A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novada pašvaldības darbinieki piedalīsies enerģijas taupīšanas sacensībās

Cēsu novada pašvaldības darbinieki piedalīsies enerģijas taupīšanas sacensībās

Ceturtdien, 18.februārī AS “Latvenergo” Energoefektivitātes centrā notika EnergoKomandu sacensību atklāšanas pasākums pašvaldību darbiniekiem. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 50 sacensību dalībnieki no 7 pašvaldībām, to skaitā Cēsu novada pašvaldības, kas nolēmušas savā starpā sacensties par lielāko enerģijas patēriņa samazinājumu.

Sākot ar martu, divpadsmit mēnešu garumā tiks rīkotas EnergoKomandu jeb enerģijas taupīšanas sacensības pašvaldību darbiniekiem projekta save@work ietvaros (www.saveatwork.lv), kuru līdzfinansē ES programma “Apvārsnis2020”. EnergoKomandu sacensību galvenā ideja ir panākt enerģijas patēriņa samazinājumu par 15%, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem biroja tipa pašvaldības ēkās, mainot darbinieku ikdienas paradumus. Lai to panāktu katrā no ēkām ir izveidota EnergoKomanda, kas apvieno 3 – 10 darbiniekus, kas būs atbildīgi par esošās situācijas novērtēšanu, enerģijas datu uzskaiti un monitoringu, kā arī energoefektivitātes pasākumu īstenošanu ēkā.
No Latvijas sacensībās piedalīsies septiņas pašvaldības (Ādažu, Cēsu, Ķeguma, Saldus, Skrundas, Smiltenes un Tukuma) ar 20 pašvaldības īpašumā esošām publiskām ēkām.

Pašvaldības atbalstīt ieradās arī pārstāvji no LR Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas un pašvaldību vadības, kas aktīvi līdzdarbojās komandas saliedēšanas aktivitātēs. Ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka ļoti pozitīvi vērtē šo pašvaldību iesaistīšanos enerģijas taupīšanas aktivitātēs, jo samazināts enerģijas patēriņš mazina arī ietekmi uz klimata pārmaiņām, kas ir būtiski arī valsts līmenī. Turpmākajā pasākuma gaitā dalībnieki tika informēti par sacensību norisi un sagaidāmajām aktivitātēm. Bija iespēja konsultēties ar Energoefektivitātes centra darbiniekiem par dažādiem enerģijas taupīšanas padomiem gan darbavietās, gan mājokļos. Tomēr lielākā uzmanība tika vērsta uz dalībnieku prasmju apgūšanu strādāt komandā, jo tā ir galvenā atslēga panākumu gūšanai sacensību ietvaros. Apmācības tika rīkotas sadarbībā ar SIA “Demarsch” pārstāvjiem. Kā paši dalībnieki atzina, tad, strādājot komandā, ļoti būtiski ir ieklausīties vienam otrā un uzticēties, noskaidrot, kādas ir katra komandas dalībnieka stiprās un vājās puses, kas var noderēt sacensību ietvaros, kā arī to, ka kopīgi ir iespējams sasniegt vairāk, nekā darbojoties vieniem.

Informāciju sagatavoja:
Līga Žogla
​SIA “Ekodoma”
Projektu vadītāja

Publicēšanas datums: 2016. gada 24. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt