A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu novada pašvaldība atteikusies no skaidras naudas norēķiniem

Cēsu novada pašvaldība atteikusies no skaidras naudas norēķiniem

No šī gada 29.marta Cēsu novada pašvaldība atteikusies no skaidras naudas norēķiniem, saglabājot iespēju norēķināties ar banku maksājumu kartēm.

Kā norāda Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāja Ieva Goba, skaidras naudas apkalpošana ir dārgs pakalpojums, kas neveicina lietderīgu pašvaldības līdzekļu izlietojumu. To savā atzinumā uzsvērusi arī Valsts kontrole.

“Patlaban dzīvojam pasaulē, kurā pat banku filiāles atteikušās no skaidras naudas darījumiem, jo tās uzglabāšana, inkasācija un apkalpošana kļūst ar dienu jo dārgāka. Raugāmies arī uz vairākām citām pašvaldībām, kas gājušas līdzīgu ceļu, un ir tikai loģiski, ka uz to norāda arī Valsts kontrole,” skaidro Goba.

Vienlaikus viņa akcentē, ka apmeklētāju apkalpošanas centrā Bērzaines ielā 5, Cēsīs, tiks saglabāta iespēja norēķināties par pakalpojumiem, nomaksāt nekustamo īpašumu nodokļus un veikt citus ar pašvaldību saistītus maksājumus ar banku kartēm, pretī saņemot maksājuma apliecinājumu.

“Protams, apzināmies, ka šis lēmums radīs neērtības senioriem, kuri pieraduši norēķināties ar skaidru naudu, tomēr rūpīgi strādāsim ar klientu apkalpošanas speciālistiem, lai šo pāreju veidotu pēc iespējas mazāk satraucošu,” stāsta pašvaldības administrācijas vadītāja.

Norēķinus skaidrā naudā joprojām būs iespējams veikt Latvijas Pasta filiālēs. Norēķinus ar skaidru naudu varēs veikt arī Norvik bankā, kurā Cēsu novada pašvaldībai atvērts konts. Tās filiāle Cēsīs atrodas t/c "Mego" Lapsu ielā 23.

Iedzīvotāji, kuri ikdienā strādā ar datoru, arī tiks aicināti maksājumus veikt elektroniski – ar internetbankas starpniecību.

Cēsu novada pašvaldības iestādes, kurās turpmāk nevarēs norēķināties ar skaidru naudu:
Cēsu novada pašvaldība
Cēsu novada pirmskolas izglītības iestādes
Cēsu novada skolas (izņemot Internātpamatskolu - attīstības centru)
Cēsu pilsētas sporta skola
Cēsu Bērnu un jauniešu centrs
Cēsu Centrālā bibliotēka
Cēsu kapu saimniecībaPublicēšanas datums: 2018. gada 7. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt