A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu muzejam balva - “Gada publikācija 2018”

Cēsu muzejam balva - “Gada publikācija 2018”

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs saņēmis Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu kategorijā “Gada publikācija 2018”.

Par “Gada publikāciju 2018”  kļuva Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieka Dr.hist. Tāļa Pumpuriņa pētījums “Cēsu ģerbonis. Cēsu pilsētas ģerboņa attīstības un lietošanas vēsture”, kas ir pirmā šāda veida publikācija - heraldisks zinātnisks pētījumus, kas veltīts kādas pilsētas ģerboņa vēsturei. Cēsis ir pirmā pilsēta Latvijā, kuras ģerboņa vēsturei veltīta grāmata.

Savukārt žurnāla “Ilustrētā pasaules vēsture” specbalva – žurnāla abonaments – tika pasniegts Valkas novadpētniecības muzejam par jaunizveidoto ekspozīciju “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis”, kā arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturniekam Dr.hist. Tālim Pumpuriņam par izdevumu “Cēsu ģerbonis. Cēsu pilsētas ģerboņa attīstības un lietošanas vēsture”.

Muzeju biedrības Gada balva tika pasniegta 25.maijā Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes”, svinot Starptautisko Muzeju dienu. Šī ir vienīgā balva Latvijas muzeju nozarē un tiek pasniegta jau devīto gadu ar mērķi sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Balva izceļ muzeja radīto produktu kvalitāti, pieejamību un nozīmi sabiedrībai.

Apbalvošanas ceremonijas laikā Latvijas muzejiem pavisam tika pasniegtas 12 galvenās balvas no Latvijas Muzeju biedrības sadarbībā ar  pasākuma galveno atbalstītāju - VAS “Latvijas dzelzceļš”. Tāpat tika pasniegta ICOM  (International Council Of Museums) Latvijas Nacionālās komitejas balva un pasākuma atbalstītāju specbalvas.

Foto: Valters Lācis

Publicēšanas datums: 2018. gada 29. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt