A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu kolektīvi Dziesmu svētku gājienā oficiāli nedosies

Cēsu kolektīvi Dziesmu svētku gājienā oficiāli nedosies

Pamatojoties uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju operatīvās rīcības grupas ārkārtas sanāksmes lēmumu un rīkojumu, Cēsu novada kolektīvi oficiāli nedosies šodien paredzētajā svētku gājienā.

“Lēmumu var vērtēt dažādi, tomēr to respektējam, jo tas pieņemts bērnu veselības un drošības dēļ,” norāda Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina.

Kokina stāsta, ka 11.jūlija ģenerālmēģinājuma laikā ģībuši arī daži bērni no Cēsīm, kurus vecāki jau aizveduši mājās, bet kopumā dejotāju un dziedātāju skaits, kuriem bijusi nepieciešama palīdzība, bijis liels, un medicīnas personāls strādājis līdz plkst.5 rītā.

Informācija par gājiena atcelšanu saņemta plkst.3 no rīta, kas nozīmēja, ka Cēsu delegācijai nācās atcelt vairākus autobusus, ar ko bija paredzēts transportēt gājiena dalībniekus, tomēr visu izdevies noorganizēt par spīti neierastajiem apstākļiem. Patlaban koristi un dejotāji atpūšoties, uzkrājot spēkus vakaram.

Tiesa, gājienā nolēmuši piedalīties Cēsu 1.pamatskolas deju kolektīvs un Bērnu un jauniešu tautisko deju kolektīvs “Randiņš”, jo, kaut arī oficiāli atcelts, gājiens tomēr notiek. Kopumā gājienā piedalās 150 Cēsu bērni un jaunieši no 664 cilvēku lielās Cēsu novada delegācijas.

Savā Twitter kontā Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāji plkst.3 no rīta rakstīja “Gadījumā, ja dalībnieki pēc pašu iniciatīvas izvēlas tomēr doties gājienā, Svētku rīkotāji nodrošinās visu iepriekš paredzēto.”, kā arī “Ja ir pieņemts lēmums doties #DzSv gājienā, aicinām izvērtēt bērnu fiziskās un emocionālās veselības stāvokli.”

Publicēšanas datums: 2015. gada 12. jūlijs  

Komentāri

Sigita Kletniece 2015-07-12 12:57:20 Paldies Cēsu 1. Pamatskolas skolotājām par drosmīgo izvēli doties svētku gājienā. Paldies par emocionālo baudījumu!
Lauma Gaile 2015-07-12 16:44:53 Biju priecīga redzēt Cēsu bērnus un skolotājus svētku gājienā! Pozitīvas emocijas, skaisti bērni!
Signe Janelsiņa 2015-07-13 10:42:22 Viens no "neprātīgākiem" pašvaldības lēmumiem. Gājiens no dalībniekiem prasīja tikai 1 stundu, bet meģinājumos un koncertos tika patērēts daudz vairāk laika un enerģijas.... Tād jau vajadzēja atcelt dalību arī pašos Dziesmu svētkos !!!!!!!!!????? Visa pasākuma un visu dalībnieku svētku kulminācija ir šis gājiens, kur ar lepnumu visi pārstāv sevi, savu kolektīvu un savu novadu. Cēsis laikam nevēlējās būt izturīgāko vidū ! Paldies kolektīvu vadītājiem kas tomēr piedalījās un ļāva bērniem piedzīvot brīnišķīgo notikumu, kuru dalībnieki ļoti gaidīja !
Kristīne Meirāne (ex Paķere) 2015-07-14 10:51:40 Gājiens tieši būtu uzlabojis bērnu fizisko pašsajūtu, jo bērniem kustēties patīk daudz vairāk, nekā garas stundas stāvēt mierā uz vietas
Dana Priedīte 2015-07-14 12:13:14 Atbalstu M.Seiles, arī L. Kokinas kundzes lēmumu - rūpējoties par bērnu veselību un drošību, atcelt dalību gājienā! Pieaugušo ambīciju dēļ riskēt ar bērnu veselību , manuprāt, ir bezkaunība un noziedzīga rīcība.
Signe Janelsiņa 2015-07-15 11:23:49 Viennozīmīgi neatbalstu tieši šādu lēmumu, jo neviens nejautāja pašiem bērniem ko viņi vēlas. Manuprāt varēja izziņot, ka tie kas vēlas un kam ir spēks var doties gājienā, nevis izsludināt, ka neviens nedosies.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt