A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu invalīdu biedrība saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu

Cēsu invalīdu biedrība saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu

Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Nāc un dari! Tu vari!” atbalstu saņēmušas 57 Latvijas biedrības un nodibinājumi, kuru darbība aptver 50 Latvijas novadus. Tostarp decembra pirmajā nedēļā atbalstītas jaunas aktivitātes septiņās rosīgās organizācijās, arī Cēsu invalīdu biedrībā.

Biedrība ar 25 gadu darbības pieredzi, kuras ieguldījums Cēsu novada cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīvē ir ievērības cienīgs. Ir īstenoti 12 dažādi projekti, sniedzot atbalstu un iesaistot cilvēkus ar invaliditāti un veselības traucējumiem sporta, kultūras un izglītojošās aktivitātēs. Biedrība ir radījusi labus apstākļus veselības uzlabošanai, daudzveidīgu ikdienas pakalpojumu saņemšanai biedriem un viņu ģimenēm. Aktīvs dzīvesveids biedrības biedriem nozīmē vingrot, sportot, kustēties un darīt to visu atbilstoši speciālistu ieteikumiem. Projekts “Domā, kusties, dari Cēsīs” (EUR 3`340) gādās saturīgas aktivitātes, kurās iesaistīsies teju 50 Cēsis un apkārtnes ļaudis - ar iespēju saņemt ārstniecisko vingrošanu, speciālistu lekcijas par veselības jautājumiem, kā arī iegādāsies atbilstošu aprīkojumu regulārām fiziskām nodarbībām. Būs iespēja līdzdarboties Vidzemes reģiona 2016. gada sporta spēlēs Balvos un atklāt Jēkabpils un Daugavpils kolēģu darbības veiksmes un pieredzi.Šonedēļ fonda programmas „Nāc un dari! Tu vari!” ietvaros atbalstu saņēma septiņas biedrības: Ventspils novada biedrība „Invalīdu biedrība “Labas pārmaiņas”, Cēsu invalīdu biedrība, Talsu novada krīžu centrs, Siguldas biedrība “Cerību spārni”, biedrība “Valkas dāmu klubs”, biedrība “Otrā māja dzīvniekiem” no Daugavpils novada un biedrība „Pieaugušo attīstības projekts” no Varakļāniem.
 
Visas biedrības un nodibinājumi, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas, tostarp sociālo palīdzību, darbu ar bērniem un ģimenēm, kultūru un radošas iniciatīvas, darbu ar senioriem, jauniešu aktivitātes.

Kopumā programmā “Nāc un dari! Tu vari!” 2015. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds saņēma izskatīšanai 320 dažādas ieceres, no kurām 113 pārtapa konkrētu projektu pieteikumos. No tiem šogad atbalstīta jau 57 projektu īstenošana, aptverot 50 Latvijas novadus. 2015. gadā atbalstīto visu projektu apraksti: šeit.

Savukārt 2013. un 2014. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā „Nāc un dari! Tu vari!” atbalstītas 102 organizācijas, piešķirot to iecerēm katrā gadā teju 225 000 eiro. Programmas atbalsts 2015. gadā ir plānots gandrīz 290 000 eiro apmērā.

2013. gadā atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu labumu guvēju skaits sasniedza 21 350 iedzīvotājus 34 novados, savukārt 2014. gadā – jau 35 500 iedzīvotājus 46 novados, bet šogad kopējais labumu guvēju skaits ir jau 45 000 cilvēku visā Latvijā.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Plašāk par programmu “Nāc un dari! Tu vari!” skatiet:  www.teterevufonds.lv (sadaļa „Projekti” – „Kopienu projekti”).

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Publicēšanas datums: 2015. gada 3. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt