A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu ietves būs jātīra metra platumā

Cēsu ietves būs jātīra metra platumā

Ņemot vērā tradicionāli biezo sniega segu, kas veidojas Vidzemes augstienē un Cēsīs, turpmāk ziemas periodā atbildīgajām personām būs jānodrošina ietves tīrība metra platumā no ietves iekšmalas.

Kā norāda Cēsu novada pašvaldības Administrācijas vadītājs Jānis Goba, ietves Cēsīs ir dažāda platuma, bet lielākās problēmas sagādā tieši sniega vaļņa veidošanās, kas rodas no ielu braucamās daļas sniega šķūrēšanas.

“Patlaban izveidojusies neloģiska situācija, ko vēlamies labot. Ja sniega tīrītājs kārtīgi notīra ielas braucamo daļu, uz ietves neizbēgami veidojas sniega valnis. Savukārt ietvju tīrītāji, lai notīrītu ietves, šo sniegu samet atpakaļ uz braucamās daļas,” skaidro Goba.

Tādēļ arī Cēsu pilsētā turpmāk ietvju tīrītājiem būs noteikts minimālais ietves tīrīšanas platums – viens metrs – kas ir gana plats, lai bērnu ratiņi spētu izmainīties ar gājējiem. Tas savukārt pieļaus sniega vaļņa izveidošanos aptuveni pusmetra platumā, lai no sniega notīrītu ielas braucamo daļu.

Pagaidām šī kārtība nav noteikta Pašvaldības saistošajos noteikumos, kas vēl arvien nosaka, ka ietvēm jābūt tīrām visā to platumā, tomēr, kā uzsver Administrācijas vadītājs, šādas izmaiņas tiks veiktas, bet jau patlaban Pašvaldības policija ņems vērā plānotās izmaiņas, un kontrolēs sniega tīrīšanu viena metra nevis visas ietves platumā.

Publicēšanas datums: 2016. gada 20. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt