A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsnieks Toms Veiss - Gada brīvprātīgais 2018

Cēsnieks Toms Veiss - Gada brīvprātīgais 2018

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai 5.decembī, īpašā ceremonijā, kas tiek organizēta jau piekto reizi, godināti 2018.gada aktīvākie brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji no visas Latvijas, kā arī brīvprātībai draudzīgākās pašvaldības. Svinīgā ceremonija norisinājās Latvijas simtgades svinību ietvaros sestdien, 24. novembrī, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, Rīgā.

Šogad titulu “Gada brīvprātīgais 2018” ieguva Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētājs, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas skolēns Toms Veiss. Viņš Cēsīs palīdzējis īstenot daudzus jo daudzus nozīmīgus notikumus, akcijas un projektus. Toms organizē brīvprātīgos palīgus dažādos lielāka un mazāka mēroga Cēsu novada notikumos, darbojas kā pasākumu vadītājs. Viņa vadībā pērn vērienīgi nosvinēta Jauniešu domes 15 gadu jubileja, arvien lielāku mērogu ieguvušas ikgadējās Jauniešu dienas svinības.

Līdz ar Tomu goda zīmes saņēma arī :
• Daiga Andersone par aizrautīgu darbu Latvijas Sarkanā Krusta Kokneses novada Bebru nodaļā, kur ar radošām aktivitātēm viņa iedvesmo līdzcilvēkus darboties brīvprātīgi un veltīt laiku labiem darbiem.
• Ilona Ceicāne, savā brīvajā laikā viņa darbojas sociālās rehabilitācijas centrā "Ratnieki" un biedrībā "Bona Fide Latvia", kur kā brīvprātīgā līdzgaitniece palīdz atgriezties sabiedrībā bijušajiem ieslodzītajiem, atbalstot, iedrošinot un uzlabojot viņu sociālās prasmes.
• Indra Lodziņa, kura kopā ar ģimeni uzdāvinājusi īpašās boccias spēles komplektu Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” iedzīvotājiem, kas katru sestdienu kopā ar entuziasma pilno Indru apgūst vienu no populārākajām paraolimpisko sacensību veidiem.
• Liāna Priede godināta ne tikai par aktīvu darbību biedrībā “Latvijas Samariešu apvienība”, bet arī par brīvprātīgo darbu Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes Evaņģēliski luteriskā draudzē, Dziesmu un deju svētkos, Lattelecom Rīgas maratonā, kā arī dzīvnieku patversmē.
• Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrība „Vigor” un biedrības brīvprātīgā Valentīna Ņičigovska godināta par atsaucīgu darbu un atbalstu cilvēkiem pēc saslimšanas, radot viņiem pozitīvisma lādiņu un sniedzot nepieciešamo informāciju, kā arī par spēju brīvprātīgajā darbā iesaistīt vēl citus līdzcilvēkus.

Godināšanas ceremonijā piedalījās un goda zīmes pasniedza Labklājības ministrs Jānis Reirs, Kultūras ministre Dace Melbārde, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža vietnieks Gints Kukainis, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un biedrības “Pēdas LV” valdes priekšsēdētāja un Lielās talkas organizatore Vita Jaunzeme.

Brīvprātīgo godināšanas pasākumi notiks arī Latvijas reģionos: Latgalē - 5.decembrī Daugavpilī, Zemgalē – 5.decembrī Jelgavā, Kurzemē - 6.decembrī Liepājā un Vidzemē - 8.decembrī Valmierā.

Izvirzīt labākos brīvprātīgā darba veicējus vai organizatorus godināšanai pasākumā “Gada brīvprātīgais 2018” varēja jebkurš Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvis, līdz 2018.gada 26.oktobrim aizpildot pieteikuma formu NVA tīmekļvietnē www.brivpratigie.lv. Šogad tika saņemti 175 pieteikumi.

Brīvprātīgā darba veicēju un organizatoru godināšanu “Gada brīvprātīgais 2018” organizē NVA sadarbībā ar Valmieras novada fondu, Izglītības un zinātnes ministriju, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, biedrību “Latvijas Jaunatnes padome”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

Publicēšanas datums: 2018. gada 27. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt