A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsnieki plāno Latvijas simtgades svinības

Cēsnieki plāno Latvijas simtgades svinības

Cēsnieki 7.marta vakarā tikās Koprades mājā Skola6, lai apspriestu visiem Latvijas iedzīvotājiem kopīgus un nozīmīgus svētkus – Latvijas simtgadi.

Diskusijas sākumā ar patlaban iecerēto pasākumu programmu iepazīstināja Cēsu Kultūras centra direktores vietniece kultūras attīstības jautājumos un Latvijas simtgades svinību koordinatore Cēsu novadā Ilona Asare. Latvijas simtgades svinības Latvijā sāksies jau šogad un turpināsies līdz 2021.gadam. Cēsu novads aktīvi iesaistīsies dažādos visas Latvijas mēroga pasākumos, un savā svētku programmā liks uzsvaru uz Cēsu kauju 100.gadadienas svinībām, kā arī Cēsīm kā Latvijas karoga dzimšanas vietu. Tāpat nozīmīgas būs arī folkloras festivāla Baltica 30.jubilejas svinības 2018.gadā un Baltijas ceļa 30.gadadiena, ko svinēsim 2019.gadā.

Cēsu iedzīvotāji šovakar bija sanākuši, lai ne tikai iepazītos ar jau plānotajiem simtgades pasākumiem, bet arī, lai piedāvātu savu redzējumu par to, kā šie svētki būtu jāsvin. Starp sanākušajiem bija gan jaunieši, gan pensionāri, dažādu Cēsu kultūras institūciju pārstāvji, mākslinieki, mūziķi un aktīvisti. Lai arī katram ir savas idejas par to, kā sagaidīt Latvijas simto dzimšanas dienu, tomēr visu pasākumu virsmērķis būs veicināt kopības un piederības sajūtu. Tie būs svētki gan katram personīgi, gan visiem cēsniekiem un visiem Latvijas iedzīvotājiem kopā.

Ielūkoties plašajā svētku programmā var ŠEIT.


 


Publicēšanas datums: 2017. gada 7. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt