A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsnieki piedalās Oskara Kalpaka piemiņas pasākumā

Cēsnieki piedalās Oskara Kalpaka piemiņas pasākumā

Lubānas novada Sakstagala kapsētā 6.martā notika pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas pasākums, ar ko noslēdzās pasākumu cikls, kas sākās 6.janvārī Ošupē, bet noslēdzās Varakļānos.

Oskars Kalpaks ir dzimis kādreizējās Livonijas guberņas Cēsu apriņķa Ošupes pagasta “Liepsalās”, bet apbedīts Meirānu pagasta Sakstagala kapos. Savas karavīra gaitas Latvijas zemessardzē Kalpaks sāka Rīgā, bet darbu kā  Vidzemes kara apgabala apsardzības priekšnieka vietnieks 1918.gada 10.decembrī sāka Cēsīs. 1919.gada 6.martā pulkvedis Kalpaks un vairāki 1.atsevišķā latviešu bataljona virsnieki krita sadursmē ar sabiedroto vācu bataljonu.

Kalpaka nāves dienas piemiņas pasākumi notiek Rīgā, Liepājā, “Airītēs” un Sakstagala kapos. Kopš Kalpaka bataljona Cēsu rotas karoga atjaunošanas, tas tiek izstādīts atceres  pasākumos. Parasti to pavada Zemessardzes 27.(Cēsu) kājnieku bataljona veterāni.

Šogad Cēsis pārstāvēja ZS Veterānu, Latviešu Virsnieku, Latviešu Strēlnieku apvienību un “Daugavas vanagu” organizācijas pārstāvji. Transportu nodrošināja Cēsu novada pašvaldība.

Nodaļas vadītājs
Ēvalds Krieviņš
rez. pulkvežleitnants


Publicēšanas datums: 2017. gada 8. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt