A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsnieki īstenojuši vairākus dzīves kvalitātes uzlabošanas projektus

Cēsnieki īstenojuši vairākus dzīves kvalitātes uzlabošanas projektus

Šogad noslēdzies Cēsu novada pašvaldības rīkotais iedzīvotāju pašiniciatīvas konkurss „Sabiedrība ar dvēseli”, kurā dažādus projektus īstenoja astoņi aktīvi cēsnieki un Cēsu novada biedrības. Projektu īstenošanai pašvaldība atvēlēja kopumā 6900 eiro.

Cēsu novadā 2015 gadā īstenoti šādi projekti:
• Ruckas  parka iedzīvināšana Cēsu pilsētvidē –  informatīvu instalāciju uzstādīšana Ruckas parkā, veicinot  Cēsu iedzīvotāju  izpratni par Ruckas parku kā draudzīgu, atvērtu pilsētas zaļo zonu, kurā  tiek  organizēti dažādi  kultūras un mākslas pasākumi.
• Rotaļu laukumi Krīvu bērniem – divu rotaļu laukumu ar šūpolēm un smilšu kastēm izveidošana pie Krīvu  ciema daudzdzīvokļu mājām.
• Izveidoti Pop up mobilie grāmatu "Lasāmrati", kuri bija manāmi šogad dažādos pilsētas svētkos Cēsīs un apkārtnē,  piedāvājot dažādās vietās lasīt un pirkt grāmatas.
• Cēsis glezno –  vienas  dienas Cēsu mākslinieku plenēra organizēšana Cēsu vecpilsētā.   Ziedojumi no gleznu  izpārdošanas- 440 EUR  tika  novirzīti   Cēsu svētā Jāna baznīcas rekonstrukcijas projektam.
• Cīrulīšu dabas takas - vieta atpūtai dabai! – dabas takas zīmju, tiltiņu atjaunošana.
• Ar velo pa Vaivi –  vienas  dienas velotūrisma maršruta izstrāde Vaives pagastā,  iekļaujot tajā ievērojamas Vaives vietas un objektus, marķējuma un  norādes zīmju un stendu uzstādīšana.
• Tuvāk – Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālā organizācijas ieejas uz biedrības un rehabilitācijas dienas centra telpām atjaunošana.
• Golfs Cēsīs – Golfa laukuma labiekārtošanas darbi.

Projektu  „Zaļie Pastariņi cēsniekiem” kas paredzēja āra trenažiera iegādi un uzstādīšanu līdzfinansēja Olimpic Casino Latvia, kas no visiem iesniegtajiem projektiem izvēlējās, viņuprāt, interesantāko ideju.

Projekti tika vērtēti, ņemot vērā projektu sabiedrisko nozīmīgumu un ieguvumu apkārtējiem, tika  ņemta vērā projekta dzīvotspēja, izmaiņas mikroklimatā, sociāli ekonomisko apstākļu uzlabošanās un to ietekme uz teritorijas attīstību. Nozīmīgs faktors bija projekta rezultātu  ieguvēju skaits.  Ne visas pieteikumos pieprasītās līdzfinansējuma izmaksas  tika attiecinātas. 

Konkursa mērķis bija uzlabot Cēsu novada  iedzīvotāju dzīves kvalitāti ar pašu iedzīvotāju iniciatīvu gan infrastruktūras, gan sociālajā jomā. Konkursā varēja pieteikties  jebkura iedzīvotāju grupa.

Publicēšanas datums: 2015. gada 18. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt