A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsnieki aicināti uz semināru par dabasgāzes tirgus atvēršanu

Cēsnieki aicināti uz semināru par dabasgāzes tirgus atvēršanu

Cēsnieki aicināti apmeklēt semināru par dabasgāzes tirgus atvēršanu. Seminārs notiks 11.oktobrī plkst.12.00 Cēsu Centrālās bibliotēkas telpās, Otrā stāva zālē, Raunas iela 1, Cēsīs. Tas tiek organizēts sadarbībā ar Europe Direct informācijas centra Valmierā kontaktpunkta Cēsīs informatīvu atbalstu.

Mājsaimniecībām līdz 2019. gadam ir nodrošināta iespēja dabasgāzi pirkt no publiskā tirgotāja par regulētu cenu, tomēr pēc tam situācija mainīsies, tādēļ patērētājiem ir svarīgi saprast, ka dabasgāzes cena tirgū veidojas konkurences rezultātā. Dabasgāzes cenas ir atkarīgas no dabasgāzes piegādes līgumu nosacījumiem, par kādiem katrs dabasgāzes tirgotājs ir vienojies ar piegādātājiem vai ražotājiem. Bieži vien dabasgāzes cena ir piesaistīta naftas produktu cenai, tādējādi dabasgāzes cenas mainās atkarībā no izmaiņām naftas produktu tirgū.

Lai patērētājus informētu par atvērta dabasgāzes tirgus piedāvātajām iespējām un skaidrotu tajā notiekošos procesus, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu realizē vairāku informatīvu semināru sēriju. Semināru laikā iedzīvotāji varēs saņemt atbildes uz viņiem svarīgiem jautājumiem par dabasgāzes izmantošanu. Īpaši noderīga šī informācija būs tām mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto apkurē.

Semināra programma ŠEIT.
 
Seminārā aicināti piedalīties Ekonomikas ministrijas, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas un Latvijas Namu Pārvaldītāju un Apsaimniekotāju asociācijas pārstāvji.

Informācijai -  23.novembrī notiks konference par dabasgāzes tirgus atvēršanu mājsaimniecībām Eiropas Savienības mājā, Rīgā. Papildus informācija: www.pateretajs.lv


Publicēšanas datums: 2017. gada 3. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt