A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsniece cīnās par titulu "Vecmāmiņa 2018"

Cēsniece cīnās par titulu "Vecmāmiņa 2018"

Cēsnieces Ingas Skopānes dzīve ir aktīva un pilna piedzīvojumu, taču, neskatoties uz to, viņa atradusi arī laiku, lai piedalītos interesantā projektā, cīnoties par titulu “Vecmāmiņa 2018”.

Inga stāsta, ka viņas vadmotīvs ir būt “šeit un tagad”, izdzīvot dzīvi pilnvērtīgi. Brīvajā laikā viņa nodarbojas ar šūšanu, klusi sapņo par sava restorāna atvēršanu, kā arī labprāt sporto.

Sportam Ingas dzīvē ir īpaša nozīme – leģendārā vieglatlētikas trenera Elmāra Ozola paspārnē aktīvā cēsniece savulaik nokļuvusi valsts izlasē, bijusi 400 un 800 metru distanču Latvijas čempione. Tāpat Inga spēlējusi arī Cēsu sieviešu futbola komandā. Taču sacensības gars izpaudies jau agrāk – skolas laikā Inga startējusi un saņēmusi godalgas dažādu priekšmetu, sacerējumu un daiļlasīšanas konkursos.

Ar īpašu prieku Inga atminas mācību laiku Jāņmuižas tehnikumā, kur paspēts daudz ievērības cienīgu lietu – gan izveidot krāšņu Lielvārdes tautas tērpu, noaužot lielu Lielvārdes jostu, sarafānu un izšujot īpašu līgavas blūzi, gan arī aizstāvēt valsts godu, ar Latvijas komandu triumfējot pirmajā Baltijas pavāru konkursā.

Kaut arī patlaban Inga savas dienas aizvada Rīgā, strādājot Dienvidkorejas vēstniecībā Latvijā, pati sevi viņa uzskata par cēsnieci, un arī projektā startē, nesot Cēsu vārdu un mazpilsētas lokālpatriotismu.

“Ļoti gribētos, lai šajā vecmāmiņu konkursā piedalītos vairāk vecmāmiņu no Cēsīm un apkārtnes,” uzsver Inga, akcentējot, ka “projekta mērķis ir izcelt vecmāmiņu vērtību un viņu ģimeņu spēku, dzimtu diženumu, tradīcijas, novadu kultūru un latviskumu”.

Dalībnieču atlase konkursam “Vecmāmiņa 2018” noritējusi visas vasaras garumā, kurā pretendentes vērtēja gan žūrija, gan konkursa rīkotāji, gan arī portāla “Aiz Robežas” lasītāji. Inga tika novērtēta pozitīvi un nu ir viena no 15 finālistēm konkursā par Latvijas simtgades vecmāmiņas titulu.

Gatavošanās konkursam notiek vairāk nekā sešus mēnešus pa brīvdienām: dažādas augsta ranga ekspertu konsultācijas, ieteikumi un praktiski treniņi sava iekšējā potenciāla atraisīšanai un ārējā spožuma atjaunošanai.

Tomēr, kā norāda Inga, īstā cīņa sākās tikai tagad. Par konkursa dalībniecēm tiešsaistē iespējams balsot ŠEIT un ŠEIT. Balsošana ir bezmaksas.

Publicēšanas datums: 2018. gada 28. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt