A  A  A
Lapas karte


Vai piedalīsies Lielajā Talkā 27. aprīlī?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs turpinās ielu remontdarbi

Cēsīs turpinās ielu remontdarbi

Cēsīs visas vasaras garumā notikuši un vēl turpinās aktīvi ielu uzturēšanas un remonta darbi.

Maijā sākās Cīrulīšu un Kovārņu ielas pārbūves darbi, kas noslēgsies oktobra vidū. Tie ritējuši raiti un iekļāvušies plānotajā grafikā. Ielās izbūvēta lietus ūdens kanalizācija, ierīkotas jaunas sadzīves kanalizācijas akas, nomainīts ielas apgaismojums, ieklāta ielas seguma apakškārta, sākusies ietves un veloceliņa bruģēšana, un izbūvētas ietvju apmales. Pašlaik notiek arī optiskā kabeļa izbūve Cīrulīšu ielā.

Jūlijā pie jauna asfalta seguma tika Zvirbuļu ielas posms no Piebalgas ielas līdz Vārnu ielai. Tuvāko gadu laikā ielu asfalta seguma nomaiņu Cēsīs plānots turpināt, nākamajā gadā sākot vairāku ielu pārbūves projektēšanas darbus.

Patlaban notiek arī pilsētas grants ielu divkārtu apstrāde. Šogad divkārtu segums tiks ieklāts Amatas, Dzintara, Lejas, Ezera, Aveņu, Marijas, Lauka, Bišu, Kanāla un L.Paegles ielās. Ielās veikta kanalizācijas aku līmeņošana, uzbērta pirmā šķembu kārta, kas pieveltņota, vēl atlicis uzklāt saistvielu un otro šķembu kārtu. Ja laikapstākļi saglabāsies labvēlīgi, divkārtu apstrādes darbi noslēgsies septembra vidū.

Diemžēl Rīgas ielas pārbūve šovasar nav noritējusi tik raiti, kā cerēts. Lai gan bija paredzēts, ka iela visā garumā satiksmei varētu tikt atvērta vasaras vidū, tomēr šobrīd transporta kustības atjaunošana atlikta uz septembra vidu. SIA “Limbažu ceļi”, kam uzticēts veikt ielas pārbūves darbus, nav spējuši iekļauties pašvaldības noteiktajā darbu grafikā vājas darba organizācijas dēļ. Darbu veicēji vasaras sezonā nespēja nodrošināt veicamajam darbu apjomam atbilstošu strādnieku daudzumu, kā arī laikus nebija pasūtījuši visus pārbūves darbu veikšanai nepieciešamos materiālus. Tādēļ jūlijā Rīgas ielas pārbūve posmā no Rožu laukuma līdz Līvu laukumam bija praktiski apstājusies.

Tā kā ielas pārbūve nav veikta atbilstoši darbu grafikam, par ko pašvaldība bija vienojusies ar A/S “Limbažu ceļi”, darbu veicējiem ticis piemērots līgumsods, kā arī aizturēta apmaksa par jūlijā veicamajiem darbiem. Lai Rīgas ielu varētu atvērt satiksmei, būvniekam jāpabeidz bruģēšanas darbi posmā no Rožu laukuma līdz Līvu laukumam. Tomēr ielas pārbūve pilnībā tiks pabeigta tikai vēlā rudenī, jo būvnieks nav laicīgi pasūtījis veloceliņa bruģēšanai paredzētos materiālus. Līdz materiālu piegādei, kas paredzēta novembra sākumā, veloceliņā tiks ieklāts pagaidu bruģis.

Cīrulīšu ielas, Kovārņu ielas un Rīgas ielas pārbūve notiek ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu.
Publicēšanas datums: 2018. gada 27. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt