A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
Jā, viss ļoti patika:
(44%) - 176 balsu
Svētki patika, bet tomēr kaut kas pietrūka:
(24%) - 97 balsu
Šī gada svētku programma mani neuzrunāja:
(32%) - 129 balsu
Balsu skaits: 402
<< Iepriekšējais <<  
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs top nakts patversme un atskurbtuve

Cēsīs top nakts patversme un atskurbtuve

Cēsu novada pašvaldība Cēsu klīnikas teritorijā veido nakts patversmi un atskurbtuvi. Šim mērķim tiek pielāgotas bijušā morga telpas, ko pašvaldībā nomā no Cēsu klīnikas.

Telpu pielāgošanas darbus veic SIA Norrus un tie izmaksās nedaudz vairāk nekā 19 000 EUR. Tas ir pašvaldības finansējums, par kura piešķiršanu lēmusi Cēsu dome.

Pašlaik norit sarunas ar potenciālajiem patversmes un atskurbtuves apsaimniekotājiem, par kuriem varētu kļūt vai nu biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”, vai biedrība “Latvijas Sarkanais krusts”.

Patversmē būs nodrošinātas vietas 12 cilvēkiem, kuru vajadzībām tiks izbūvēta virtuve, labierīcības un duša. Atskurbtuvei būs divas kameras, kurās varēs uzturēties sešas stiprā alkohola reibumā nonākušas personas.

Likums paredz Pašvaldības un Valsts policijai personas stiprā alkohola reibumā nogādāt vispirms to deklarētajā dzīvesvietā vai medicīnas iestādē, un, ja tas nav iespējams, tad atskurbtuvē. Pašlaik iereibušos bezpajumtniekus Cēsu novada pašvaldības policijai jāved uz tuvāko atskurbtuvi, kas atrodas Rīgā.  Tas nozīmē, ka vismaz trīs stundas, kas tiek pavadītas ceļā uz Rīgu un atpakaļ, Cēsīs nav dežurējošās policijas ekipāžas. Cēsu novada pašvaldībai arī  jāmaksā Rīgas pašvaldībai par izmantoto pakalpojumu.

Būtiski arī, ka par katru atskurbtuvē nogādāto personu Cēsu novada pašvaldība no Vides un reģionālās attīstības ministrijas saņems līdzmaksājumu 15 eiro apmērā, kas gan nenosegs visas izmaksas, bet kalpos, kā būtisks atbalsts patversmes un atskurbtuves darbības nodrošināšanai.

Izveidojot nakts patversmi un atskurbtuvi, Cēsis tiks padarītas drošākas un tīrākas.


Publicēšanas datums: 2017. gada 16. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt