A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsis rotās vēl viena apgleznota katlumāja

Cēsis rotās vēl viena apgleznota katlumāja

Radošo ideju konkursa „Cēsis - pēc 50 gadiem” uzvarētājas – Cēsu Valsts ģimnāzijas 11a klases skolnieces Baibas Teteres darbs uzgleznots uz SIA „Cēsu siltumtīkli” katlumājas fasādes Turaidas ielā 7, padarot ievērojami pievilcīgāku tuvējo apkaimi.

Ar gleznošanas darbu pabeigšanu, noslēdzies konkursa, ko šā gada pavasarī rīkoja SIA „Enerģijas Risinājumi” sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un SIA „Cēsu siltumtīkli”, pēdējais posms.

Glezniecības darbus izpildījušas mākslinieces Elīna Mekša un Elīna Balode. Baibas Teteres darbs iekomponēts attēlā, kas piemērots gandrīz 100m2 lielajai katlumājas sienai un sasaucas ar apkārtējo vidi.

Māksliniece E.Mekša darbu sauc par monumentālās glezniecības paraugu, kas nav ne grafiti, ne ielu māksla, kaut arī izpildījums ir veikts ar aerosolkrāsu uz sienas. Par darba tapšanas gaitu E.Mekša stāsta, ka: „Ēka, kuru ikdienā redz apkārtējie Cēsu iedzīvotāji, ir konkrētā laika posma arhitektūras paraugs ar noteiktu funkciju, ķieģeļu struktūru un savu vietu pilsētā, tādēļ darba veikšanas procesā apzinājāmies savu atbildību pret iedzīvotājiem, kuriem būs jāsadzīvo ar jaunizveidoto fasādes krāsojumu. Attēlotajā darbā ir izteikti romantiski sievišķīgs sižets, kailas meitenes, kura skatās tālumā, pusfigūra. Ap galvu meitenei ir Cēsu pilsētas simbolu vainags un nojaušama mēnesnīcas klātbūtne.”

Pati zīmējuma autore B.Tetere savu ideju apraksta: „Cēsīs pēc 50 gadiem būs moderni laukumi bērniem, koki ar gaisa attīrītājiem, debesskrāpji. Taču būs saglabājies arī veclaicīgais- baznīca, gulbji, vecā laika laternas utt. Tas viss ir manā galvā, tāpēc attēloju šīs domas uz meitenes galvas.”

Konkursa rezultātu pozitīvi vērtē arī Cēsu novada pašvaldības arhitekts Jānis Zlaugotnis: „Man prieks, ka SIA „Enerģijas Risinājumi” un SIA „Cēsu Siltumtīkli” turpina aizsākto programmu - Cēsu katlumāju apgleznošana un tik industriāls objekts kā katlumāja ir ieguvis pavisam jaunas mūsdienīgas nokrāsas. Tāpat man prieks, ka konkursa uzvarētājas Baibas Teteres ideja, akcentējot pilsētas pamatvērtības, sasaucas ar Cēsu novada pašvaldības nostāju, ka visas attīstības pamatā ir cilvēks ar viņa pasaules redzējumu, zināšanām, attieksmi, emocijām un rīcību. Mākslinieču realizētais sienas gleznojums  lieliski papildina apkārtējo pilsētvidi un rosina turpināt šis teritorijas labiekārtošanas darbus.”

Lai esošo rezultātu vēl paspilgtinātu, tiek plānots katlumājas apkārtni arī apzaļumot, lai jaunajai apkures sezonai sākoties, visu pušu veikumu var novērtēt kā procesā iesaistītās puses, tā iedzīvotāji.

Radošo ideju konkursā „Cēsis - pēc 50 gadiem” 2. vietu ieguva Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 10.b klase ar Kalvja Kaļvas zīmējumu, savukārt 3. vietu Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 10.a klase ar skolnieces Lauras Vitenburgas radošo redzējumu.

Jāatzīmē, ka šī jau ir otrā apgleznotā SIA „ Cēsu siltumtīkli” kaltu māja Cēsīs, Rūpniecības ielas 13 katlumāju jau vairāk kā 2 gadus rotā skolnieces Annas Vīndedzes zīmējums ar nosaukumu „Grigers”. Anna zīmējumu konkursam iesniedza, kad viņa mācījās Cēsu pilsētas pamatskolas 2b klasē.

Publicēšanas datums: 2015. gada 8. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt