A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsis pievienojas paktam par CO2 emisiju samazināšanu par 20%

Cēsis pievienojas paktam par CO2 emisiju samazināšanu par 20%

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs otrdien, 19.janvārī, parakstīja Eiropas Savienības (ES) Pilsētu mēru paktu, kas paredz samazināt CO2 emisijas Cēsu novadā par 20%.

Pakts arī nosaka, ka gada laikā tiks izstrādāts rīcības plāns ilgtspējīgas enerģijas jomā, kas tostarp iekļaus sākotnēju pārskatu par emisijām, kurā izklāstīts, kā sasniegt izvirzītos mērķus. Pēc tam reizi divos gados Cēsu novadam būs jāiesniedz pakta īstenošanas ziņojums.

Jānis Rozenbergs: “Pilsētu mēru pakta parakstīšana ir politiska apņemšanās par tīras vides saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Jau iepriekš esam sekmīgi darbojošies dažādos vides un energoefektivitātes uzlabošanas projektos, tāpēc šis pakts ir loģisks turpinājums mūsu darbībām, kā arī papildinājums mūsu ilgtspējīgas attīstības stratēģijai, kas paredz Cēsis kā izcilu vietu dzīvei.”

Vienlaikus Cēsu novads apņemas rīkot enerģētikas dienas sadarbībā ar Eiropas Komisiju un citām ieinteresētajām personām, panākot, ka iedzīvotāji tieši var izmantot iespējas un priekšrocības, ko piedāvā saprātīgāks enerģijas lietojums, un regulāri informēt vietējos plašsaziņas līdzekļus par norisēm, kas saistītas ar rīcības plānu.

ES Pilsētu mēru pats tiek parakstīts, atsaucoties uz Cēsu novada domes 18.09.2014. pieņemto lēmumu “Par dalību Eiropas Komisijas programmas “Intelligent Energy Europe” projektā “50000&1 SEAPs” un sadarbības līguma noslēgšanu ar SIA “Ekodoma” (prot. Nr.13., 12 p.), kura mērķis ir nodrošināt vienotu pieeju energopārvaldības integrēšanai pilsētas Ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānā, balstoties uz tādiem energopārvaldības standartiem kā ISO 50001, kas pašvaldībām ļauj sasniegt nepārtrauktu enerģijas patēriņa un izmaksu samazinājumu.

Publicēšanas datums: 2016. gada 19. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt