A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs piestāj Tehnobuss

Cēsīs piestāj Tehnobuss

Šodien Cēsu skolēni varēja apmeklēt nodarbības mobilajā demonstrāciju laboratorijā Tehnobuss, kas bija pieturējis pie Cēsu 2.pamatskolas.

Nodarbībās piedalījās 8. un 9.klašu skolēni no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Līvu pamatskolas, Cēsu 1.pamatskolas, Cēsu Internātpamatskolas-rehabilitācijas centra, Cēsu pilsētas vidusskolas un Cēsu 2.pamatskolas.

Tehnobuss ir 18 metrus garš ar dažādām tehnoloģijām aprīkots autobussŠī projekta mērķis ir veicināt skolēnu interesi par inženierzinātnēm ar aizraujošu demonstrāciju palīdzību. Tāpat uz vietas pieejami arī materiāli par mācību un studiju iespējām inženierzinātņu programmās dažādās izglītības iestādēs visā Latvijā.

Tehnobusa speciālisti skolēniem pastāstīja par busā apskatāmajām iekārtām, izskaidroja un demonstrēja to darbību. Starp apskatāmajām iekārtām ir Latvijā ražots 3D printeris, pneimatisko eksperimentu stends, mini-rūpniecības mezgls, frēze, virpa, metināšanas galds un arī RTU robotikas kluba SUMO roboti.

Tehnobuss pie kādas no Latvijas skolām piestāj gandrīz ik dienu jau otro mācību gadu, bet Cēsīs viesojās pirmoreiz. Kā pastāstīja Ainars Dambergs, kurš vada nodarbības mobilajā demonstrāciju laboratorijā, šajā mācību gadā Tehnobusu apmeklējuši jau 6000 skolēnu.

Ainars Dambergs atklāja, ka apmēram 90% skolēnu, kas apmeklējuši nodarbības, tās atzinuši par ļoti interesantām. “Galvenais mērķis ir ieinteresēt, un tiem, kas šaubās, cerams palīdzēt izlemt par labu inženierzinātņu un mašīnbūves studijām,” atzina Dambergs.

Tehnobusa ideja nāk no Vācijas, kur tā aizsākusies pirms 20 gadiem, kad ražotājiem arvien vairāk sāka trūkt inženierzinātņu un mašīnbūves speciālistu. Latvijā to īsteno Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC).Publicēšanas datums: 2017. gada 6. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt