A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs piemin komunistiskā genocīda upurus

Cēsīs piemin komunistiskā genocīda upurus

Trešdien, 14.jūnijā, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Cēsīs tika pieminēti 1941.gadā naktī no 13.jūnija uz 14.jūniju izsūtītie Cēsu un tuvākā apriņķa iedzīvotāji.

Cēsnieki bija pulcējušies pie piemiņas akmens, lai pieminētu 521 no Cēsu apriņķa izsūtīto, kas savu ceļu uz tālo Sibīriju lopu vagonos sāka no Cēsu stacijas.

Cēsu Sv.Jāņa evanģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Didzis Kreicbergs noturēja svētbrīdi un aizlūgumu par deportācijās dzīvību zaudējušajiem cilvēkiem.

Uzrunājot uz piemiņas brīdi sapulcējušos cēsniekus, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs sacīja: “Mēs nevaram izmainīt vēsturi, bet varam cerēt, ka tā stiprinās mūsu tautu un vairos mūsu piesardzību.” Viņš pateicās Latvijas politiski represēto Cēsu biedrībai par ieguldīto darbu sabiedrības izglītošanā par totalitāro režīmu īstenotajām represijām pret Cēsu iedzīvotājiem.

Latvijas politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdētājs Pēteris Ozols aicināja visus atbalstīt Cēsīs, Pils ielā 12 topošo ekspozīciju “Sirdsapziņas ugunskurs” par cēsniekiem, kas pretojās okupācijas režīmiem. Cēsu zonālā valsts arhīva speciāliste Anda Opoļska savukārt aicināja apmeklēt arhīva ēku Pils ielā 7, kur atradās Cēsu rajona drošības komitejas birojs.Publicēšanas datums: 2017. gada 14. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt