A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs notiks e-pakalpojumu pasākums „Diena bez rindām”

Cēsīs notiks e-pakalpojumu pasākums „Diena bez rindām”

Cēsīs pirmo reizi norisināsies pasākums „Diena bez rindām”, kurā Cēsu novada pašvaldība konsultēs iedzīvotājus un uzņēmējus par e-pakalpojumu lietošanu.

Kampaņas koordinatore Elīna Kalniņa norāda, ka šobrīd jau katrs otrais valsts pakalpojums ir pieejams elektroniski, bet plānots, ka līdz gada beigām kopumā iedzīvotājiem būs pieejami vairāk nekā 300 e-pakalpojumi.

Elektroniskus pakalpojumus var saņemt www.latvija.lv, iestāžu tīmekļu vietnēs un arī uz iestādes oficiālo e-pasta adresi nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu veidlapu vai iesniegumu. Arī Cēsu novada pašvaldība pieņem elektroniskos dokumentus un iesniegumus, kas tiek sūtīti uz oficiālo novada e-past adresi iac@cesis.lv.

Valsts e-pakalpojumu lietošanai primāri nepieciešams tikai dators un interneta pieslēgums, bet, lai izmantotu tos e-pakalpojumus, kam nepieciešama lietotāja identificēšana, var izmantot internetbanku datus vai eID karti jeb personu apliecinošo dokumentu, ko izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas veiktais pētījums par Sabiedriskās domas izvērtējumiem e-pakalpojumu lietošanā Latvijā liecina, ka ieradums un bailes ir daži no biežākajiem šķēršļiem, kas kavē e-pakalpojumu apguvi. „„Diena bez rindām” ir pasākums, lai iedrošinātu iedzīvotājus un uzņēmējus apgūt e-pakalpojumus, piemēram, uzzināt, kādi elektroniskie pakalpojumi ir pieejami savā pašvaldībā, kādas formalitātes līdz ar bērna piedzimšanu var nokārtot attālināti, kā sākt lietot eID kartē iekļauto e-parakstu. Turklāt vēlos vērsts uzmanību, ka šaubu vai neskaidrību gadījumā vienmēr var jautāt padomu e-pakalpojuma sniedzējam,” skaidro vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Arnis Daugulis.Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību praktikante
Kitija Ločmele

Publicēšanas datums: 2015. gada 12. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt