A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs notiks akcija "Ozolu stāsts"

Cēsīs notiks akcija "Ozolu stāsts"

Mūziķis Kārlis Kazāks, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte un producents Atis Balodis, gaidot Latvijas simtgadi, aicina Latvijas ļaudis vienoties pamatīgā akcijā. Tā nebūs zibakcija. Tā nebūs slēpta mārketinga kampaņa. Plānā ir kas patiesi vērienīgs un pamatīgs – no Latvijas dižozoliem savākt zīles, izauklēt stādiņus un 2018.gadā divus miljonus ozoliņus dažādās Latvijas vietās iedēstīt. Stādīsim alejas un ozolu birzis, lai atstātu ozola spēku arī nākamajām paaudzēm.

Vidzemi šajā akcijā pārstāvēs Cēsis. Ar Cēsu jauniešu atbalstu ozolzīles tiks dēstītas jau 20.oktobrī ap plkst.14.30 pie Cēsu novada pašvaldības ēkas Bērzaines ielā 5.

Kā atklāj viens no idejas autoriem, producents Atis Balodis, ideja par ozolu audzēšanu un stādīšanu viņam radusies, kad, pļaujot savā lauku mājā zāli, nav uzdrošinājies aizskart zālē ieaugušu ozoliņu. Izrādās viņš tāds, kuram ozols ir īpašs koks, nav vienīgais. "Rodas sajūta, ka ozols latvietim ir gēnos," piezīmē Balodis. Tādēļ arī dzimusi ideja 100 gadu jubilejā Latvijai dāvāt vismaz tik daudz jaunu ozoliņu, cik Latvijā cilvēku.

Iniciatīvai ar atsaucību pievienojies arī mūziķis Kārlis Kazāks, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, rakstnieks Jānis Lejiņš un daudzi citi. Ideja radusi atbalstu arī vairākās Latvijas pašvaldībās, kas ir gatavas sadarboties un ierīkot stādiņu plantācijas. Vidzemes pusē ozoliņi no zīlēm dīgs Cēsīs,  Kurzemē – Kuldīgā, Zemgalē – Tērvetē, Latgalē – Baltinavā, bet Rīgas apkaimē aizsācēja būs Ikšķile.

Interesanti, ka Kurzemes pusē jau viss notiek vēl pirms pirmās zīles dēstītas Latvijas auglīgajā zemē. Saulainā oktobra svētdienā vēsti par ozolu iniciatīvu uz Ventspils novada Popi atveda kuldīdzniece Kristīne Duļbinska, tiekoties ar latviskās un starpkultūru sadarbības biedrības "SIETS" pārstāvjiem. "Visu tautu vienojošas iniciatīvas mums šobrīd ir nepieciešamas tik ļoti kā ūdens izslāpušajam," ir pārliecināta biedrības "Siets" valdes locekle Ilze Meiere. Popes iedzīvotāji ar pagasta pārvaldnieka Mārtiņa Libkovska atbalstu pauda gatavību piedalīties un iesaistīties. Līdz ar to arī Popes pagastā jau šoruden tiks rīkota zīļu stādīšanas talka.

"Ja ir mīlestība, ja ir griba, tad viss labais iznāk. Es novēlu, lai šis te mūsu brīnišķīgais iesākums – ozoli Latvijā, lai tas iznāk un, lai no katras zīles mums kāds ozols iznāk," pievienojoties iniciatīvai, Latvijas iedzīvotājus aicina dzejniece un dramaturģe, viena no spožākajām tautas gara līderēm – Māra Zālīte.

Latviskās un starpkultūru tradīciju veicināšanas
Biedrības "Siets" valdes priekšsēdētāja
Dace Vašuka

Publicēšanas datums: 2015. gada 16. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt