A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs notiek Latvijā pirmās mākslīgā intelekta apmācības

Cēsīs notiek Latvijā pirmās mākslīgā intelekta apmācības

Trešdien, 26.jūnijā, Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā (CTDV) notiek Latvijā pirmā mākslīga intelekta apmācību nometne.

Nometni rīko iniciatīva “Valsts #196” sadarbībā ar “Microsoft Latvia”, Cēsu novada pašvaldību un Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolu.

Kā norāda Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītāja pienākumu izpildītājs Atis Egliņš-Eglītis, šādas apmācības, kas iepriekšējā nedēļā notika arī pieaugušajiem, ir jo īpaši nozīmīgas mazpilsētām, garantējot iedzīvotāju zināšanu, prasmju un pašu pilsētu ekonomikas ilgtspēju.

“Principi, kas ekonomikā darbojušies līdz šim, mūsdienās vairs nestrādā. Tādēļ pašvaldībām nākas meklēt jaunas pieejas savas ekonomikas un darba vietu nodrošināšanā. Nākotnes strādnieks ir ar augsti attīstītām zināšanām un prasmēm. Tas ir veids, kā varam attīstīties konkurētspējīgi. Prieks, ka Cēsīs liekam stabilus pamatus jauniešiem augsta līmeņa zināšanu ieguvei informācijas tehnoloģijās iniciatīvas "Valsts 196" gaitā,” akcentē Egliņš-Eglītis.

Mākslīgā intelekta nometnei bija aicināti pieteikties jaunieši ar pamatzināšanām 15-17 gadu vecumā. Tās laikā bez maksas tiek dota iespēja apgūt mākslīgā intelekta risinājumu pamatprincipus un izveidot savu čatbotu, kā arī saprast, kā mākslīgais intelekts ietekmē cilvēces nākotni. Nometnes mērķis ir iedrošināt jauniešus izmantot jaunākās tehnoloģijas un būt atvērtiem nākotnes izaicinājumiem ikvienā dzīves jomā.

Publicēšanas datums: 2019. gada 26. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt