A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs norisināsies bioekonomikas inovācijām veltīts forums

Cēsīs norisināsies bioekonomikas inovācijām veltīts forums

Koncertzālē “Cēsis” 2019.gada 13.martā norisināsies izglītojoši iedvesmojošs forums “Bioekonomika – inovāciju iespējas”, kurā starptautiski atzīti eksperti iepazīstinās ar bioekonomikas attīstības tendencēm Eiropā un pasaulē un piemēriem, kā no dažādiem dabas resursiem attīstīt veiksmīgus produktus, pakalpojumus un biznesus.
 
Latvijas lauku teritorijas ir bagātas ar dabas resursiem, taču to potenciālu līdz šim nav izdevies efektīvi izmantot. Visbiežāk šķēršļi slēpjas zināšanu un izpratnes trūkumā, kā arī vājā uzņēmēju, zinātnieku, politiku veidotāju un sabiedrības pārstāvju sadarbībā. Vidzemes plānošanas reģions un Vides risinājumu institūts apņēmušies šo situāciju mainīt, piedāvājot atvērtu, izglītojošu un iedvesmojošu forumu “Bioekonomika – inovāciju iespējas”.
 
Foruma laikā savā pieredzē un zināšanās dalīsies pasaulē atzīti bioekonomikas eksperti, praktiķi un inovatori no Dānijas, Norvēģijas, Itālijas, Somijas un Latvijas. Dalībniekiem būs iespēja ielūkoties bioekonomikas attīstības tendencēs Eiropā un pasaulē, uzzināt par atbalsta instrumentiem bioekonomikas attīstībai un iepazīties ar dabas resursu komercializācijas piemēriem un metodēm. Pieredzē dalīsies radoši Vidzemes uzņēmēji, bet noslēgumā dāņu futuroloģe Lēne Reičela Andersena foruma dalībniekus vedīs ceļojumā uz 50 gadu tālu nākotni. 
 
Bioekonomikai atvēlēta īpaša loma Latvijas viedās specializācijas stratēģijā. Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk - IZM) to atzinusi par vienu no nozīmīgākajām Latvijas attīstības jomām. Kā norāda IZM, bioekonomikas nozarēs (lauksaimniecībā, pārtikas ražošanā, meža nozarē un zivsaimniecībā) balstītas inovācijas var nodrošināt Latvijas konkurētspēju reģionālā un starptautiskā līmenī, kā arī veicināt Latvijas ieguldījumu ES kopējo mērķu sasniegšanā. Inovācijas bioekonomikā ir ne vien jaunu produktu un pakalpojumu izpēte un radīšana, bet arī iepriekš izveidotu produktu un pakalpojumu kvalitātes un ražošanas efektivitātes paaugstināšana.
 
Pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību, uzņēmumu, augstskolu un zinātnisko institūciju vadītāji un lēmumu pieņēmēji. Tas norisināsies divās paralēlās sesijās, kuras dalībniekiem būs iespēja brīvi mainīt, lai apmeklētu sev interesējošas tēmas. Forumā tiks nodrošināta tulkošana latviešu un angļu valodās. Dalība – bez maksas.
 
Forumam iespējams pieteikties līdz 2019.gada 7.martam plkst.17.00, aizpildot anketu saitē: ej.uz/bioekonomikasforums
 
Vairāk par forumu un tā programmu iespējams uzzināt pasākuma Facebook lapā, kā arī Vides risinājumu institūta mājas lapā: www.videsinstituts.lv .
 
Bioekonomikas forums tiks organizēts projekta Bioekonomikas inovāciju sistēmas attīstīšana reģionos (RDI2CluB)” ietvaros, kuru Latvijā īsteno Vidzemes plānošanas reģions un Vides risinājumu institūts, kā arī partneri no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas un Polijas Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014.-2020. gadam ietvaros (http://www.rdi2club.eu/), ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Norvēģijas līdzfinansējumu. Tā mērķis ir atbalstīt viedu, ilgtspējīgu un iekļaujošu bioekonomikas nozares izaugsmi BJR lauku teritorijās.
 
Papildu informācija: Santa Niedola, projekta “RDI2CluB” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, , +371 26674261, www.vidzeme.lv
Informāciju sagatavoja: Guna Dātava, Vides risinājumu institūts, , +371 26568947
www.videsinstituts.lv


Publicēšanas datums: 2019. gada 28. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt