A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs aug profesionālās izglītības iestādēs uzņemto audzēkņu skaits

Cēsīs aug profesionālās izglītības iestādēs uzņemto audzēkņu skaits

Šogad salīdzinājumā ar 2017.gadu Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā (iepriekš Cēsu Profesionālā vidusskola) un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā ievērojami audzis pirmajā kursā uzņemto audzēkņu skaits.

Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolā (CTDV) pirmajā kursā šogad mācības uzsāks gandrīz 90 skolēnu, kas ir par 50% vairāk nekā pērn, kad tika uzņemti 53 jauni audzēkņi. CTDV direktors Guntars Zvejnieks ir pārliecināts, ka šāds jaunu skolēnu skaita pieaugums apliecina gan veiksmīgu skolas stratēģijas, identitātes un nosaukuma maiņu, gan jauniešu interesi par jaunām programmām tehnoloģiju un dizaina jomās.

Šogad jau tradicionāli visvairāk skolēnu CTDV izvēlējušies apgūt namdara profesiju, bet otra populārākā programma vēl arvien ir mēbeļu galdnieks. Jāpiebilst, ka vēl pavisam nesen Cēsu Profesionālajā vidusskolā starp audzēkņiem nebija atrodama neviena meitene, bet šogad CTDV jaunajās dizaina programmās kopā iestājušās deviņas.

Tāpat kā citus gadus lielākā daļa jaunuzņemto CTDV audzēkņu nāk no citiem novadiem, tomēr, kā norāda skolas direktors, ir programmas, kurās lielākā daļa skolēnu ir cēsnieki. Guntars Zvejnieks uzskata - nav šaubu, ka CTDV ir līdzvērtīga citām Cēsu vidējās izglītības iestādēm, un cer, ka, turpinot iesākto pārmaiņu ceļu un attīstot izglītības piedāvājumu, arvien vairāk vietējo skolēnu savu izglītību izvēlēsies iegūt tieši te. Jau nākamgad skolas izglītības programmu piedāvājums tiks papildināts ar jaunām dizaina un tehnoloģiju specialitātēm
.
Savukārt Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pirmajā kursā šogad uzņemti 24 audzēkņi –  klavieru, vijoles, flautas, klarnetes, saksofona, trompetes spēles un kordiriģēšanas specialitātēs. Populārās un džeza mūzikas nodaļā uzņemts pianists un vairāki dziedātāji.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad pirmajā kursā tika uzņemti 12 skolēni, šogad jauno audzēkņu skaits divkāršojies. Turklāt šogad uzņemtie jaunie mūziķi pārstāv 18 dažādus novadus – Cēsu, Valmieras, Alūksnes, Malienas, Jaunalūksnes, Carnikavas, Lielvārdes, Rīgas, Madonas, Smiltenes, Cesvaines, Kokneses, Siguldas, Strenču, Rūjienas, Vijciema, Limbažu un Madlienas –, aptverot teju visu Vidzemi.

Līdz 31.augustam iespējams pieteikties uz CTDV programmām, kur vēl palikušas dažas brīvas vietas – apģērbu dizains, programmēšana, mēbeļu dizains, elektrotehnika, mēbeļu izgatavošana. Vairāk informācijas: https://www.ctdv.lv/programmas

Bet Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola vēl līdz 23.augustam gaida audzēkņus Dejas nodaļā, kurā var apgūt deju kolektīva repetitora kvalifikāciju. Vairāk informācijas: http://akcmv.gov.lv/?page_id=11


Publicēšanas datums: 2018. gada 21. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt