A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs atklāts pirmais Latvijas Digitālais forums

Cēsīs atklāts pirmais Latvijas Digitālais forums

Ceturtdien, 25.oktobrī, koncertzālē “Cēsis” tika atklāts pirmais Latvijas Digitālais forums “Datos balstīta nācija”, ko organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Atklājot forumu, kurā pulcējās valsts pārvaldes un privātā sektora līderi informācijas tehnoloģiju un digitālo pakalpojumu ieviešanā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra, ka gan foruma, gan kopumā Latvijas nākotnes izaicinājums ir “izveidot ceļakarti publiskajam sektoram nākamajam – digitālajam - laikmetam”.

Vējonis akcentēja, ka Latvijas uzņēmēji ir starp pasaules līderiem jauno tehnoloģiju apgūšanā, piemēram 5G apraidē, kā arī augstas kvalitātes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) produktu veidošanā, kas jau iekļuvuši valsts eksporta nozares TOP3.

Vienlaikus prezidents arī piebilda, ka “digitalizācija nav neko vērta, ja tā nekalpo lietotājiem” un aicināja publisko sektoru mācīties no savām kļūdām digitālajos pakalpojumos – gan ar datubāžu savietojamību, gan lietošanas ērtumu – uzsverot, ka tiem jābūt intuitīviem un jāattaisno tajos ieguldītie līdzekļi.

“Nepieciešama attieksmes maiņa valsts pārvaldē, veidojot Latviju par patiesi digitālu valsti,” uzrunu beidzot, norādīja Vējonis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pateicās Cēsīm, Latvijas karoga dzimtenei, par pirmā nacionālā digitālā foruma uzņemšanu un akcentēja, ka digitālas valsts izveidē nepieciešama visas sabiedrības iesaiste.

“Sabiedrības digitālās prasmes ir pamats, pārejot uz digitālu sabiedrību,” sacīja ministrs.

Foruma namatēvs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, aicināja forumu atgriezties Cēsīs arī nākamajos gados, uzsverot, ka digitālais laikmets ir liel iespēja tieši reģioniem. Vienlaikus viņš norādīja, ka tas ir tikai laika jautājums, iekams gudrās tehnoloģijas kļūs par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu ikviena dzīvē, turklāt klienti gan privātajā, gan publiskajā sektorā arvien vairāk sagaidot, ka visu varēs atrisināt ar trim klikšķiem, neapmeklējot iestādes klātienē. Tas esot izaicinājums publiskajam sektoram – veiksmīgi adaptēties ar arvien gudrākiem risinājumiem.

Rozenbergs arī iepazīstināja ar Cēsu novada pašvaldības plāniem klientu apkalpošanas nākotnē, aprakstot un digitalizējot tās iestāžu sniegtos pakalpojumus, kas tiek darīts, pamatojoties uz klientu apkalpošanas audita datiem, izpētot iedzīvotāju vēlmes un visbiežāk lietotos pakalpojumus, lai jau nākamajā gadā lielu daļu pašvaldības sniegto pakalpojumu būtu ātrāk un vienkāršāk saņemt tiešsaistē.

“Redzam, ka IT un gudro tehnoloģiju radītās iespējas, piemēram, attālinātajā darbā dod jaunu perspektīvu reģioniem iedzīvotāju un pat veselu biznesu pievilināšanā, jo Latvijas mazpilsētas ar lielpilsētām sekmīgi konkurē dzīves kvalitātē, kas būtiska radošiem profesionāļiem. Cēsis nekad nav bijusi industriāla pilsēta, taču, pateicoties mūsdienu iespējām, esam kļuvuši par radošo industriju centru – tajā redzam sevi arī nākotnē, arvien piesaistot nozares ar ļoti augstu pievienoto vērtību, ko nebūs iespējams automatizēt,” uzvēra Cēsu novada domes priekšsēdētājs.

Publicēšanas datums: 2018. gada 25. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt