A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs aizvadīta Eiropas Zinātnieku nakts

Cēsīs aizvadīta Eiropas Zinātnieku nakts

Jau trešo gadu Cēsu iedzīvotāji un viesi svinēja Eiropas Zinātnieku nakti. 28.septembrī Zinātnes un mākslas centrā BRŪZIS pulcējās vairāk nekā tūkstotis interesentu, lai uzzinātu, cik daudzpusīga ir zinātne un cik dažādās nozarēs tā tiek pielietota.

Zinātnieku nakts Cēsis 2018 laikā vairāk nekā desmit ar zinātni, tehnoloģijām un mākslu saistītas organizācijas, zinātnieki, pētnieki un dažādu jomu speciālisti piedāvāja apmeklētājiem iepazīt jaunākos atklājumus, tehnoloģijas un zinātnes pielietošanas iespējas. Apmeklētāji varēja uzzināt, ko iespējams paveikt ar zinātni ūdeņos, uz zemes, laboratorijā, gaisā, mūzikā, mākslinieku darbnīcās, lauksaimniecībā un ne tikai. Ikviens interesents varēja iesaistīties, izmēģināt un apskatīt piedāvāto, kā arī baudīt kopējo pasākuma atmosfēru, kuru ar ritmisku fonu papildināja Eksperimentālais zinātnieku ansamblis un vairāki Latvijas DJ. 

Pasākumu rīko: Vides risinājumu institūts, Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle, Field&Forest, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, AREI Priekuļu pētniecības centrs, zinātkāres centrs ZINOO, Drone Racing Latvia, Telpnīca, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola, Cēsu 2. pamatskola, Cēsu novada Jauniešu dome, mākslas rezidenču centrs RUCKA.

Pasākumu atbalsta: Cēsu novada pašvaldība.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Baltskara
Vides risinājumu institūta
Projektu koordinatore
elina.baltskara@gmail.com
t. 26137577
www.videsinstituts.lv


Publicēšanas datums: 2018. gada 2. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt