A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīs aizrit Lielā talka; sakoptas 26 vietas

Cēsīs aizrit Lielā talka; sakoptas 26 vietas

Cēsnieki pirms garajām maija brīvdienām čakli pastrādājuši, lai sakoptu savu novadu. Kopā Cēsu novadā bija pieteiktas 26 Lielās talkas vietas.

Lielā talka visā Latvijā norisinājās 28.aprīlī, kad arī Cēsu novadā iedzīvotāji aktīvi darbojās, lai sakoptu savu apkārtējo vidi. Talkas norisinājās garāžu kooperatīvās sabiedrības “Vaive 2” teritorijā (Lāču ielā 17), Kvēpenes mežā, Cēsu karjerā, tika sakopta Cēsu dzīvnieku patversmes teritorija un Cēsu dzelzceļa stacijas apkārtne. Cēsu novada pašvaldības darbinieki vāca atkritumus gar Peldu ielas malām, savukārt Valmieras ielas daudzīvokļu namu kvartāla iedzīvotāji bija aicināti turpināt sakopšanas darbus graviņā pie Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas. Kaulu, locītavu un saistaudu slimību biedrība talkoja Pirtsupītes gravā pie Cēsu klīnikas, bet Cēsu Centrālā bibliotēka savukārt aicināja palīdzēt sakopt Eduarda Veidenbauma piemiņas vietu „Glāznieki” (Rūpniecības iela 18). Tāpat iedzīvotāji vāca atkritumus Kovārņu ielā, pie Dubinskas dīķa un Vārnu ielā.Daļa pieteikto talku norisinājās jau 21.aprīlī. Cēsnieki talkoja Pirstupītes gravā un kopa daļu no vecās Kokaudzētavas teritorijas (Rīgas iela 105), lai tur vēlāk iekārtotu suņu pastaigu laukumu. Tāpat šajā dienā čakli strādāja Rāmuļu pamatskolas skolēni un skolotāji, kuri veica labiekārtošanas darbus skolas teritorijā, sakopa Rāmuļu kapus un vāca atkritumus gar ceļu Rāmuļi – Rīdzene un Rāmuļi – Vaive malām. Arī Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņi sakopa skolas teritoriju un piedalījās atkritumu vākšanā gar dzelzceļa malu pilsētā. Savukārt 27.aprīlī Lejas kapus sakopa NBS Instruktoru skola.

Diemžēl kā ik gadu talcinieku galvenais darbs bija pilsētas zaļajās teritorijās, ielu un ceļu malās izmētāto un izbērto atkritumu lasīšana. Par spīti ikgadējam talcinieku darbam, atkritumi tajās pašās vietās arvien jāvāc no jauna.

Ja pamani kādu, kas izber atkritumus tam nepiemērotā vietā, uzņem foto un ziņo Cēsu novada pašvaldības policijai par tālruni 8911 vai aplikācijā “Cēsis 8911”.

Publicēšanas datums: 2018. gada 28. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt