A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsis – starp 70 Eiropas labākajām kultūras lielpilsētām

Cēsis – starp 70 Eiropas labākajām kultūras lielpilsētām

Cēsis ir atlasītas kā labās prakses piemērs kopā ar 69 citām Eiropas kultūras lielpilsētām, kurās veiksmīga pilsētu un reģionu attīstība bijusi balstīta tieši kultūrā.

Pēc Eiropas Komisijas pasūtījuma veiktais apkopojums ierindo Cēsis līdztekus Amsterdamai, Madridei, Lisabonai, Liverpūlei, Vīnei, Boloņai, Barselonai u.c. Kopumā tika iesūtīts 181 labās prakses pieteikums, no kā Eiropas Komisija atlasīja 70 spēcīgākos, un Cēsis ar savu īstenoto kultūras stratēģiju ir vienas no tiem.

“Cēsīm ir būtiski būt to Eiropas pilsētu vidū, kas, ieguldot kultūrā, panākušas labus rezultātus vispārējā pilsētas attīstībā. Cēsis ir piemērs, ka, mērķtiecīgi strādājot, arī salīdzinoši neliela pašvaldība var gūt starptautiski nozīmīgus panākumus. Mēs turpināsim mācīties no labajiem piemēriem Eiropā un priecāsimies, ja kādam noderēs Cēsu pieredze,” norāda Cēsu Kultūras un tūrisma centra vadītāja vietniece Ilona Asare.

Projektā īpaši tiek izcelts fakts, ka, pateicoties Cēsu iedzīvinātajai kultūras stratēģijai 2008-2015 un Eiropas Reģionālas attīstības fondam, pilsētā izdevies rekonstruēt vai atjaunot svarīgāko kultūras infrastruktūru – viduslaiku pili, pils muzeju, pils dārzu un brīvdabas estrādi, bibliotēku un Vidzemes reģionālo koncertzāli Cēsis.

Tas apvienojumā ar sekmīgo ikgadējā Cēsu Mākslas festivāla norisi un arī izskanējušo Cēsu ambīciju kļūt par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu (finālā piekāpjoties Rīgai) ļāvis nostiprināt Cēsu reputāciju kā valstiska mēroga mākslas un kultūras pilsētai, palielinot vietas pievilcību kultūras profesionāļu acīs un vienlaikus pēdējo piecu gadu laikā ievērojami palielinot kultūras tūristu skaitu.

“Ambīcijas un lepnums Cēsis raksturojušas vienmēr. Savulaik, piesakoties Eiropas kultūras galvapilsētas godam, bijām mazākā jebkad kandidējusī pilsēta, taču tas mūs neatturēja. Un, kaut arī titulu ieguva Rīga, Cēsis ar savu radošo potenciālu un pēdējos gados paveikto kultūras infrastruktūrā pelnīti sevi ir pieteikušas kā Latvijas kultūras galvaspilsētu, kam piekrīt arī kultūras minister Dace Melbārde,” stāsta Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vienlaikus piebilstot, ka “šāds Eiropas Komisijas novērtējums kalpo kā vēl viens apliecinājums tam, ka Cēsis ir uz pareizā ceļa un var stāvēt līdzās pasaules līmeņa lielpilsētām kultūras piedāvājuma ziņā”.

Eiropas Komisija iniciatīvu “Culture for cities and regions” veido sadarbībā ar aģentūru “KEA European Affairs” un Eiropas reģionu pētniecības un inovāciju tīklu. Projektu finansē programma “Radošā Eiropa”.

Cēsu apraksts projekta mājaslapā aplūkojams šeit: http://www.cultureforcitiesandregions.eu/culture/resources/general/Case-study-Cesis-Cultural-strategy-2008-2015-WSWE-9YEBW5

Publicēšanas datums: 2015. gada 22. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt