A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsīm tapusi tūrisma aplikācija “Cēsis - Explore Hansa”

Cēsīm tapusi tūrisma aplikācija “Cēsis - Explore Hansa”

Sākot ar 27.jūliju Cēsu pilsētas viesiem ir pieejama jaunā Cēsu tūrisma aplikācija mobilajām ierīcēm “Cēsis - Explore Hansa”. Aplikācija ērtā veidā ļauj iepazīt Cēsis un pilsētas apkārtni, izceļot Hanzas laika vērtības un mantojumu.

Aplikācijā ir apkopta informācija par Cēsu un apkārtnes tūrisma objektiem, ēdināšanas un nakšņošanas vietām, norādītas dažādas izklaides iespējas, lielākie pilsētas pasākumi un tūristiem svarīga servisa informācija – bankomāti, tualetes, taksometru stāvvietas, medicīnas iestādes un citi. Tāpat aplikācija piedāvā iespēju doties pastaigās pa pilsētu, izmantojot dažādus tematiskos maršrutus. Aplikācija ir latviešu, krievu, angļu, vācu un igauņu valodās,  tā bez maksas ir pieejama Google Play un App Store aplikāciju veikalos, kā arī to var lejuplādēt noskenējot QR kodu, kas pievienots šajā publikācijā vai atrodams dažādās tūrisma pakalpojumu sniegšanas vietās pilsētā.

Lai cēsniekus un pilsētas viesus iepazīstinātu ar izveidoto aplikāciju, ikviens no 27.jūlija ir aicināts iesaistīties apceļošanas akcijā un iepazīt Cēsīs vietas, kas saistītas ar amatniecību un tirdzniecību. Reizē tas ir arī veidots kā iepirkšanās maršruts, ar kura palīdzību pilsētas viesiem ir iespējams apmeklēt daudzos mazos, bet ļoti interesantos veikaliņus, kuri paslēpušies dažādos vecpilsētas nostūros.

Akcijas dalībnieku uzdevums ir lejuplādēt aplikāciju savā mobilajā ierīcē, sadaļā “Maršruti” izvēlēties maršrutu “Hanzas amatu mantojums Cēsīs” un doties to izpētīt. Pastaigas laikā katrā no 9 maršrutā atzīmētajiem objektiem jāpaņem tur noglabātais vārds, kuru izsniegs konkrētās vietas darbinieki. Pēc visa maršruta izstaigāšanas no iegūtajiem vārdiem ir jāizveido teikums. Ar izveidoto teikumu jāierodas Cēsu Tūrisma informācijas centrā Baznīcas laukumā 1, kur pēc atbildes saskaņošanas, dalībnieks saņem balvu. Akcija ilgs līdz šī gada beigām, 30.decembrim.

Aplikācijas Cēsīm, Valmierai, Koknesei, Limbažiem, Straupei, Kuldīgai, Pērnavai, Vīlandei un Visbijai tapušas Centrālās Baltijas programmas projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai attīstībai” ietvaros. Viens no projekta mērķiem ir popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības un veidot jaunus tūrisma produktus, piedāvājumus un pakalpojumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā.  Projekts HANSA tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās  Baltijas  programmas  2014-2020.  gadam  atbalstu,  un  tā  mērķis  ir  stiprināt  vēsturiskās  Hanzas  savienības vērtības.  To īsteno  11  Latvijas,  Igaunijas  un  Zviedrijas  partneri,  no  2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim.
Publicēšanas datums: 2018. gada 27. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt