A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Būs iespēja iepazīt Pils muižas virtuvi

Būs iespēja iepazīt Pils muižas virtuvi

Pateicoties VKKF (Valsts kultūrkapitāla fonds) atbalstam projektu konkurā Cēsu Jaunajā Pilī top pils muižas virtuves ekspozīcija.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti aktīvi strādā pie Pils virtuves ekspozīcijas iekārtošanas, kura iekļausies kopējā vēstures un interjeru ekspozīcijas apskates programmā, muzeja apmeklētājiem piedāvājot autentiskajā vidē un telpā iepazīties ar muižas ikdienu un sadzīvi.

Projektā paredzēto Pils virtuves ekspozīciju paredzēts veidot, iekļaujot tajā tā sauktās “dzīvā muzeja” elementus. Tematiskās ekspozīcijas daļā, ko veidos gan muzeja priekšmeti un to atdarinājumi, gan arī interjera apdares rekonstrukcijas zīmējumu veidā, paredzēts integrēt atsevišķus “dzīvā muzeja” elementus kā, piemēram, aktīvu darbošanās zonu ar virtuves 19.gs. tehnoloģijām – dažādiem virtuves priekšmetiem. Pils virtuvē Cēsu muzeja speciālisti ienesīs garšu, smaržu, krāsu, palīdzot apmeklētājiem labāk iejusties muižas virtuves atmosfērā.

Pils virtuves ekspozīcija Jaunās pils vēsturiskajā 18.gs. beigu un 19.gs. virtuves telpā iepazīstinās muzeja apmeklētājus ar pils virtuves interjeru, telpas vēsturi, tās arhitektoniski māksliniecisko izpēti un vienlaicīgi kalpos kā programmu un pasākumu norises vieta ar muižas ikdienas dzīvi saistīto programmu nodrošināšanai. Plānots, ka telpa muzeja apmeklētājam kalpos arī kā zināma atpūtas vieta pēc Jaunās pils daudzveidīgo ekspozīcijas zāļu apskates, kurā paredzēta iespēja nobaudīt īpašo pils kafiju, uzzināt ar šo 18.gs. intelektuālo dzērienu saistītos faktus par kafijas dzeršanas un gatavošanas tradīcijām Latvijā, arī pašķirstīt kādu muižas laika pavāru grāmatu vai vienkārši patīkami pavadīt laiku un atpūsties pils telpās.

Ekspozīcijas vēsturiskās koncepcijas autore ir Cēsu muzeja galvenā speciāliste ekspozīciju un izstāžu darbā Vija Rozentāle, mākslinieciskās koncepcijas un noformējuma autors Raitis Jelēvičs.

Ekspozīcijas tapšana tiek atbalstīta arī projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” ietvaros, sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem no 2015.gada oktobra līdz 2018.gada decembrim. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 atbalstu, un tā mērķis ir iedzīvināt vēsturiskās Hanzas savienības mantojumu mūsdienās.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Skrīvere
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja

Publicēšanas datums: 2017. gada 10. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt