A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Bērnudārzu pedagogiem cels slodzes un atalgojumu; Krīvos – jauna bērnudārza grupiņa

Bērnudārzu pedagogiem cels slodzes un atalgojumu; Krīvos – jauna bērnudārza grupiņa

No nākamā mācību gada Cēsu novada pirmsskolas izglītības iestādēs tiks pakāpeniski kāpinātas pedagogu slodzes un attiecīgi arī atalgojums, palielinot tās līdz pilnai slodzei. Savukārt, lai mazinātu audzēkņu rindas uz pirmskolas izglītības iestādēm Cēsu novadā, Līvu sākumskolā Vaives pagasta Krīvos 2018.gada 18.janvārī tiks atvērta jauna pirmskolas grupa, kurā vieta būs 16 Cēsu novada bērniem. Par to ceturtdienas, 28.decembra, sēdē lēma Cēsu novada domes deputāti.

Patlaban Cēsu novadā pirmskolu pedagogi strādā nepilnu darba laiku. No nākamā mācību gada uz katrām 30 kontaktstundām viņiem tiks piešķirtas vēl divas kontaktstundas, bet no 2019.gada 1.septembra uz katrām 32 kontaktstundām vēl divas kontaktstundas. Palielinātas bērnudārzu audzinātāju slodzes nozīmē arī to, ka ar bērnudārza grupu vienlaicīgi varēs strādāt divi pedagogi.

Kā norādīja Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova, tas tiek darīts, lai ar laiku pirmskolas pedagogi varētu atgriezties pie pilnas slodzes darba. Mārtiņš Malcenieks, Cēsu novada domes priekšsēdētājs attīstības jautājumos, uzsvēra: “Galvenie ieguvēji no šāda lēmuma galu galā būs bērni, kuri saņems vairāk uzmanības un individuāla kontakta ar pedagogiem, kas nāks par labu viņu attīstībai un izglītībai.”


Publicēšanas datums: 2017. gada 28. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt