A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Austrumprūsijas muzeja pārstāvju vizīte Cēsīs

Austrumprūsijas muzeja pārstāvju vizīte Cēsīs

Ceturtdien, 31.martā, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā viesojās Lineburgas Austrumprūsijas muzeja pārstāvji Dr. Eikes Ekerta (Eckert) vadībā. Oficiālās vizītes mērķis bija pārrunāt muzeju sadarbības iespējas, atbalstu muzeja izstādes “Vidzemes bruņniecība un Latvija” kataloga izdošanā.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pārstāvji Dr.hist. Tālis Pumpuriņš un galvenā speciāliste izstāžu un ekspozīciju darbā Vija Rozentāle kolēģus iepazīstināja ar muzeja veidoto izstādi “Vidzemes bruņniecība un Latvija”, kuras apmeklējums bija arī viens no vizītes mērķiem. Kā stāstīja Dr. Ekerts, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja veidotā izstāde ir ieguvusi plašu atzinību Vācijā vēsturnieku un vācbaltu vēstures pētnieku, interesentu vidū.

Izstādes apmeklēšanas laikā viesus interesēja jautājumi, kā tiek interpretēta un kāda mūsdienās Latvijas sabiedrībai ir attieksme pret vācbaltu kultūras mantojumu, vēsturi. Dr. Ekerts atzinīgi novērtēja pētniecisko darbu, kas ieguldīts izstādes tapšanā, apsverot iespēju izstādi nedaudz mainītā formātā parādīt arī Lineburgas Austrumprūsijas muzejā.

Pēc izstādes apmeklējuma, muzeju pārstāvjiem vienojoties diskusijā par muzeju sadarbību, nolēma sagatavot un šogad parakstīt sadarbības līgumu starp Lineburgas Austrumprūsijas muzeju un Cēsu Vēstures un mākslas muzeju, kas sevī ietvertu atbalstu zinātniski pētnieciskajā un izstāžu darbībā. Muzeju pārstāvji pārrunāja sadarbības iespēju 2018. gadā abiem muzejiem kopīgi veidot izstādi par kādu no vācbaltu kultūras mantojuma tēmām, kuru būtu paredzēts izstādīt muzejos Vācijā un Latvijā. Viesi izteica vēlmi izstādes katalogu pēc tā izdošanas iegādāties arī Vācijā.

Informējam, ka izstāde “Vidzemes bruņniecība un Latvija” veidota sadarbībā ar Rundāles pils muzeju un Baltijas bruņniecības apvienību Vācijā, un būs apskatāma līdz š.g. 2.oktobrim. Sadarbībā ar kolēģiem Vācijā un Latvijā, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs šogad rīko starptautisku zinātnisko konferenci “Vidzemes bruņniecība un Latvija”, kas norisināsies 26. – 27. maijā, pulcējot lektorus, pētniekus, vēsturniekus u.c. interesentus no Vācijas un Latvijas. Uz izstādes un konferences referātu bāzes plānots izdot “Vidzemes bruņniecība un Latvija” izstādes katalogu, tulkotu vācu un latviešu valodās.

Publicēšanas datums: 2016. gada 4. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt