A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Cēsu Pils komplekss - populārākais Vidzemē 2016.gada Muzeju naktī

Cēsu Pils komplekss - populārākais Vidzemē 2016.gada Muzeju naktī

Šogad jau 12.reizi norisinājās starptautiska akcija “Muzeju nakts”. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ar 9730 apmeklējumiem ir bijis apmeklētākais muzejs Vidzemē.

Šā gada “Muzeju nakts” pasākumu tēma bija “Durvis” – savu dalību akcijā bija pieteikuši 150 muzeji, kā arī daudzas citas ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas institūcijas – to vidū Latvijas Republikas Saeima, Rīgas dome, teātri, bibliotēkas un skolas.

Cēsu muzejs durvis apmeklētājiem vēra ar mūsu pilsētas šī gada īpašo kodu: 810, tādējādi iezīmējot Cēsu astoņsimt desmito jubilejas gadu. Cēsu “Muzeju nakts” programmas autores bija Vija Rozentāle un Nata Livonska, piedaloties visam muzeja kolektīvam. Pirmo reizi Cēsīs apmeklētājiem bija iespēja vērot “dzejas slamu”, kur jaunos dzejniekus vērtēja profesionāla žūrija. Apmeklētājus priecēja muzikālā apvienība “Hāgenskalna muzikanti”, pēc pusnakts – “jauniešu skatuve”, kur sevi parādīt plašākai publikai bija iespēja Cēsu jauniešiem no Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts Ģimnāzijas u.c.

Jaunās pils 1. stāvā (bij. pils virtuvē) īpaša Muzeja nakts izstāde jeb izrāde “Cēsu durvis” – Cēsu fotogrāfu vairāku mēnešu darbs pētot un fotografējot vienu no vēsturiskās pilsētvides būtiskākajām identitātes zīmēm DURVIS. Izstāžu namā – everģēlības no mākslinieku dzīves. Plašajā programmā katrs apmeklētājs varēja atrast sev saistošu nodarbi. Salīdzinoši ar citiem gadiem Cēsu “Muzeju nakti” apmeklēja liels skaits cilvēku, kuri bija ieradušies arī no citām Latvijas pilsētām – Rīgas, Siguldas, Jelgavas, Valmieras u.c.

Muzeja kolektīvs pateicas visiem dalībniekiem, brīvprātīgajiem un apmeklētājiem par izrādīto interesi un līdzdalību Cēsu “Muzeju nakts” aktivitātēs.

Informācijai:

Kopējais „Muzeju nakts” reģistrēto apmeklējumu skaits Latvijā pārsniedz 200 tūkstošus. Muzejos ir reģistrēti 250 619 apmeklējumi.

Salīdzinot ar 2015.gadu, apmeklējumu skaits ir palielinājies gan Rīgas muzejos, gan visos Latvijas reģionos. Rīgas muzejos šogad reģistrēti 129 554 apmeklējumi (2015.gadā – 110 568). No Latvijas reģioniem visvairāk apmeklējumu ir bijis Vidzemē – 35 464 (2015.gadā – 31 818) un Kurzemē – 32 210 apmeklējumi (2015.gadā – 29 439). Zemgalē un Pierīgas muzejos reģistrēti aptuveni 19 000 apmeklējumu (2015.gadā – 18 tūkstoši), savukārt Latgales muzejos iegriezušies vairāk nekā 15 tūkstoši apmeklētāju (2015.gadā – 12 tūkstoši).

Apmeklētākais muzejs Vidzemē – Cēsu muzejs (9 730).

Fotogrāfijas autors: Aivis Riekstiņš

Publicēšanas datums: 2016. gada 25. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt