A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Atklāts Lielās talkas mēnesis

Atklāts Lielās talkas mēnesis

Sākusies talkas vietu reģistrēšana Lielajai Talkai, kas visā Latvijā šogad notiks 27.aprīlī. Lielā Talka šogad noritēs jau vienpadsmito reizi.

Iedzīvotāji talkas laikā aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet veikt arī dažādus apkārtējās vides labiekārtošanas darbus. Šogad pirmo reizi talkotāji aicināti atkritumus šķirot, atsevišķi nodalot pārstrādei derīgos atkritumus.

Interneta vietnē talkas.lv pašvaldības un izglītības iestādes, uzņēmumi, organizācijas, kā arī brīvprātīgie entuziasti var oficiāli pieteikt organizētas talkas vietas. Katrā pieteiktajā vai organizētajā talkas vietā jābūt talkas atbildīgajam, kurš sadarbībā ar pašvaldības talkas koordinatoru vienojas par veicamajiem darbiem, savākto atkritumu apjomu un novietošanu, lai tos pēc talkas būtu iespējams aizvest.

Kā katru gadu, arī šoreiz talkas atbildīgie varēs saņemt bezmaksas atkritumu maisus, par to iepriekš vienojoties ar Cēsu novada Lielās Talkas koordinatoru. Šogad atkritumu maisi būs divās krāsās – baltā un zilā. Baltajos atkritumu maisos varēs likt nešķirotos talkas atkritumus, savukārt zilajos – dalīti savācamos atkritumus. Uzzini, kā pareizi šķirot atkritumus ŠEIT. Šķirotie atkritumi talkotājiem pašiem talkas dienā būs jānogādā Cēsu EKO laukumos Lapsu ielā 19 vai Bērzaines ielā 31. Vairāk informācijas par atkritumu vākšanu sniegs Cēsu novada Lielās talkas koordinators.

Atgādinām, ka AS "ZAAO" Eko laukumos viena privātpersona gadā bez maksas var nodot četras nolietotas automašīnu riepas (diametrā līdz 140 cm). Bez maksas no privātpersonām tiek pieņemts arī logu stikls un visa veida nolietota sadzīves elektrotehnika.

Ja savu iecerēto vietu Cēsu novadā nevarēsi sakopt tieši 27.aprīlī, vari talkot arī pirms tam, izvēloties sev piemērotāku datumu. Par to vienojies ar Lielās Talkas koordinatoru Cēsu novadā un ņem vērā, ka atkritumu izvešana notiks tikai pēc 27.aprīļa.

Līdztekus Lielajai Talkai  jaunieši aicināti rīkot Ideju Talkas un tādējādi piedalīties arī Lielās Talkas konkursā un saņemt balvas. Ideju Talka ir skolēnu vai studentu “prāta vētra”, diskutējot par idejām, kā samazināt piesārņojumu Latvijā un pasaulē, kāds iepakojums būtu tas, kas aizstātu plastmasas iepakojumu, kā cīnīties ar klimata pārmaiņām, kā Latvija var rādīt piemēru citām valstīm tīras un ilgtspējīgas valsts attīstīšanā u.c. vides tematiem.

Lielās Talkas koordinatore Cēsu novadā ir Edīte Matuseviča, tel. 64121677, edite.matusevica@cesis.lv.
Vairāk informācijas: talkas.lv


Publicēšanas datums: 2019. gada 27. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt