A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Atklāts īres dzīvokļu nams A.Kronvalda ielā 56

Atklāts īres dzīvokļu nams A.Kronvalda ielā 56

Trešdien, 21.augustā, svinīgi tika atklāts jaunuzbūvētais īres dzīvokļu nams Ata Kronvalda ielā 56, Cēsīs. Jauno namu Cēsu novada pašvaldība būvējusi sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, lai nodrošinātu dzīvojamo fondu nepieciešamo speciālistu piesaistei.

Nama atklāšanā Cēsīs piedalījās Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kurš pateicās gan pašvaldībai, gan būvniekam par veiksmīgu sadarbību projekta īstenošanā. Ministrs atzina, ka, domājot par valsts aizsardzību, svarīgi rūpēties ne tikai par militāro tehniku, bet arī par karavīriem: "Nacionālie bruņotie spēki, Latvijas armija attīstās un attīstība nenozīmē tikai ieroču iegādi un jaunu spēju iegūšanu, bet arī nodrošinājumu mūsu karavīriem, mūsu zemessargiem, mūsu instruktoriem." Pabriks uzsvēra, cik svarīgi Aizsardzības ministrijai ir sadarboties ar reģioniem: “Mēs nevaram aizsargāt Latviju un rūpēties par valsts drošību, ja nesadarbojamies ar reģionu pašvaldībām."

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, atklājot namu, uzsvēra, ka jaunā ēka un dzīvokļi ir liels ieguvums pašvaldībai, jo būs nozīmīgs atbalsts jaunu speciālistu piesaistei Cēsīm. Rozenbergs pateicās Aizsardzības ministrijai par sekmīgu sadarbību gan iepriekš, gan jaunā nama tapšanā, un izteica cerību, ka arī turpmāk pašvaldība un ministrija kopīgi strādās pie dažādu projektu īstenošanas.

Pēc svinīgās lentes pārgriešanas, Cēsu novada domes priekšsēdētājs, ministrs, ēkas būvniecībā iesaistītie speciālisti un NBS Instruktoru skolas pārstāvji aplūkoja jaunos dzīvokļus, kā arī pie ēkas iestādīja trīs kokus.Pašvaldība, apzinoties ierobežoto dzīvojamās platības piedāvājumu Cēsīs, sadarbojoties ar Aizsardzības ministriju, nepabeigto ēku, kas gadiem ilgi bija stāvējusi tukša, iegādājās 2017.gadā. Pēc nama izbūves Cēsu novada pašvaldība savā rīcībā ieguvusi 17, savukārt Aizsardzības ministrija – septiņus labiekārtotus dzīvokļus.

Ēkā īrniekiem būs pieejami vienistabas, divistabu un trīsistabu dzīvokļi. Divi no kopā 24 dzīvokļiem īpaši pielāgoti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Būvniecības procesā īpaši domāts par ēkas energoefektivitāti, lai iespējami samazinātu komunālos maksājumus. Pie nama izbūvēts labiekārtots bērnu rotaļu laukums, kā arī autostāvvieta.

Pašvaldībai piederošie dzīvokļi primāri paredzēti vadības līmeņa speciālistiem, kas veic ar valsts vai pašvaldības funkciju nodrošināšanu saistītu pārvaldes uzdevumu vai nepieciešami Cēsu novada attīstības plānošanas dokumentos minēto nozaru attīstībai. Īres maksa jaunajā ēkā noteikta 4,09 eiro par kvadrātmetru. Pirmie īrnieki namā ievāksies jau septembrī. 

Būvniecības izdevumi apmaksāti atbilstoši katram pasūtītājam piederošajai ēkas domājamajai daļai, tos sedzot no pašvaldības un ministrijas budžeta līdzekļiem. Būvniecības darbus veica būvuzņēmums SIA “Woltec” un to izmaksas bija 1,39 miljoni eiro.

Publicēšanas datums: 2019. gada 21. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt