A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Asins donoru diena Cēsīs

Asins donoru diena Cēsīs

Pirmdien, 20. aprīlī, no plkst.10.00 līdz 14.00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko izbraukumu Cēsu Pieaugušo izglītības centrā, Cēsīs, Raunas ielā 4.

Īpaši aicinām atsaukties O un A rēzus negatīvo asins grupu donorus!

Rēzus negatīvo grupu asinis trūkst visbiežāk, jo Latvijā šo grupu donoru ir mazāk. Ne visas asins grupas ir vienlīdz plaši sastopamas starp mūsu iedzīvotājiem. Latvijā biežāk sastopamās ir O un A rēzus pozitīvas grupas asinis, turpretim rēzus negatīvās asins grupu asinis ir tikai 15 % Latvijas iedzīvotājiem. Visretāk sastopamas AB grupas (kopumā 7 %) asinis. Turklāt tikai 1% no cilvēkiem ar šo asinsgrupu ir rēzus negatīvi. Pat no salīdzinoši biežās A grupas (kopumā 37%) piederīgajiem tikai 6% ir rēzus negatīvi. Tieši šā iemesla pēc visbiežāk trūkst tieši negatīvo grupu asinis un īpaša aktivitāte un palīdzība tiek gaidīta no šo grupu donoriem!

VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

Publicēšanas datums: 2015. gada 16. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt