A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ar izzinošām ekskursijām Cēsīs tiks svinēta starptautiskā Hanzas diena

Ar izzinošām ekskursijām Cēsīs tiks svinēta starptautiskā Hanzas diena

Sestdien, 19.maijā visā Eiropā un arī Cēsīs tiks svinēta starptautiskā Hanzas diena. Ikviens interesents aicināts doties aizraujošā ekskursijā pa vecpilsētu, lai vairāk uzzinātu, kā dzīve pilsētā ritējusi laikā, kad Cēsis bija Hanzas savienības locekle.

Ekskursijas sākums plkst.19:00 un plkst.21:00. Pulcēšanās Cēsu pils apmeklētāju centrā, Pils laukumā 9. Vēlama iepriekšējā pieteikšanās, ko var veikt turpat apmeklētāju centrā pasākuma dienā klātienē vai pa tālruni 26576111. Ekskursijas ir bez maksas un notiks latviešu valdoā.

Dodoties pastaigā kopā ar pils kalpotāju pa Cēsu bruģētajām ieliņām, būs iespēja atklāt, kā šī Livonijas mazpilsēta viduslaikos, atrodoties nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā un iekļaujoties Hanzas tirdzniecības pilsētu savienībā, iemantojusi rosīgas tirdzniecības pilsētas slavu. Ekskursijas laikā varēs iepazīt Cēsu vecpilsētas viduslaicīgo gaisotni un uzzini, kur atradušies senie tirgus laukumi un preču noliktavas, pa kuriem vārtiem pilsētā iekļuvuši un ar ko tirgojušies tuvu un tālu zemju tirgotāji, un ar kādiem bargiem likumiem bijis jārēķinās katram, kas vēlējies tirgoties Cēsīs.

Starptautiskā Hanzas diena tiek svinēta pilsētās, kuras viduslaikos ir bijušas savienības locekles un mūsdienās ir spējušas dokumentāli pierādīt savu piederību tai. Šajā dienā ar ekskursijām, koncertiem un dažāda veida aktivitātēm tiek parādīts Hanzas gars, lai vietējie iedzīvotāji ne tikai vairāk uzzinātu par šo savienību, bet arī saprastu tās nozīmīgumu mūsdienās Eiropas savienības  sadarbības tīkla kontekstā.

Vairāk par Hanzas savienību iespējams uzzināt vietnē http://www.hanse.org

Ekskursijas organizē Cēsu p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) ietvaros.  Projekts HANSA tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās  Baltijas  programmas  2014-2020.  gadam  atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. To īsteno 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneri, no 2015.gada oktobra līdz 2018.gada decembrim.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Tūrisma informācijas centrs
www.visit.cesis.lv

Publicēšanas datums: 2018. gada 16. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt