A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ar gastronomiskiem pārsteigumiem un krāšņu salūtu aizvadīta “Cēsis 811” otrā diena

Ar gastronomiskiem pārsteigumiem un krāšņu salūtu aizvadīta “Cēsis 811” otrā diena

Ar gastronomiskiem pārsteigumiem mistērijā “Parks uz paplātes”, rekordlielu amatnieku tirdziņu vecpilsētā, svētku gājienu un krāšņu salūtu virs Cēsu pils torņa noslēgusies “Cēsis 811” otrā diena.

Svētku otrajā dienā Cēsu vecpilsētas ielas aizpildīja ap 500 tirgotāju un Cēsu Pils dārzā notika viduslaicīgs vēsturiskais Hanzas tirgus. Cēsu Pils laukumā jaunas tērpu kolekcijas modes skatē atrādīja Cēsu bērnu un jauniešu centra jaunie modes mākslinieki, kā arī septiņi Cēsu apģērbu zīmoli.

Maija parkā apmeklētājus pārsteidza gastronomijas mistērija “Parks uz paplātes”, kuras laikā Latvijas restorānu šefpavāri uzbūra neiedomājamus un neatkārtojamus gardumus. Rožu laukumā notika brangi Siera un alus svētki, kurus noslēdza lustīga balle.

Cēsu Pils parkā otro dienu norisinājās bezmaksas mūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kurš turpinājās līdz pat rīta gaismai. Pie Vidzemes koncertzāles “Cēsis” mūzikas gardēži varēja baudīt vokālo ansambļu, koru un kamermūzikas koncertus. Šeit viesojās arī kori no Portugāles un Vācijas, kas ieradušies Latvijā, lai piedalītos Eiropas koru olimpiādē.Ķiršu ielā turpinājās 1.Starptautiskais zvanu festivāls, kas noslēdzās ar koncertu Sv.Jāņa baznīcā. Savukārt Cēsu skeitparkā tika aizvadītas aizraujošas “Dynami:t Jam” sacensības.

Svētku kulminācija bija jau tradicionālais Lukturu gājiens, un krāšņs salūts, kas šoreiz notika no neierastas vietas – Cēsu Pils. To varēja vērot no ikvienas vietas pilsētā.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs, uzrunājot cēsniekus un svētku viesus, sacīja: „Mēs Cēsīs protam strādāt un protam svinēt! Cēsniekiem arī šogad izdevies sarīkot lieliskus svētkus, uz kuriem ciemiņi brauc no malu malām. Paldies visiem, gan cēsniekiem, gan ciemiņiem, ka mīlat Cēsis un ka esat uzticīgi Cēsīm!”“Cēsis 811” trešā diena, 23.jūlijs, ir Sporta svētki. Vienības laukumā visas dienas garumā notiks Cēsu novada kauss florbolā, no šejienes startēs Cēsu 2.Velo festivāls, kā arī Vasaras slēpošanas sprints. Turpat netālu, Raunas ielā notiks “Ghetto Basket” festivāls, savukārt Pirtsupītes gravā norisināsies motokrosa sacensības “Zelta mopēds”. Visas dienas garumā Pils parkā, Vienības laukumā un Raunas ielā notiks Cēsu sporta biedrību aktivitātes.

PILNA SVĒTKU PROGRAMMA ŠEIT

Vērienīgos svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” Hanzas savienības mantojuma iedzīvināšanai mūsdienās, sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 atbalstu. Svētku norise iekļauta Eiropas gastronomijas reģiona “Rīga – Gauja” aktivitāšu ritējumā.Publicēšanas datums: 2017. gada 23. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt