A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Ar ārlietu ministra vizīti Cēsīs svin pagaidu galvaspilsētas un diplomātiskā dienesta simtgadi

Ar ārlietu ministra vizīti Cēsīs svin pagaidu galvaspilsētas un diplomātiskā dienesta simtgadi

Piektdien, 25.oktobrī, Cēsīs viesojās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un ministrijas diplomātu delegācija, kopā ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un ministrijas valsts sekretāru Andri Pelšu atklājot Cēsīm kā 1919.gada Latvijas pagaidu galvaspilsētai un Latvijas ārlietu dienesta simtgadei veltītu vēsturnieku semināru Cēsu Jaunajā pilī.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja direktore Kristīne Skrīvere ministrijas delegāciju izveda nelielā pastaigā pa Cēsu centru, ieskicējot galvenos atslēgas punktus, faktus un vietas, kurās Cēsīs tika izvietoti tā laika Latvijas valdības un Tautas padomes institūcijas.

Savukārt ministrs un domes priekšsēdētājs nolika ziedus pie 1919.gada Cēsu kauju Uzvaras pieminekļa Vienības laukumā, godināja represijās cietušos diplomātus pie piemiņas plāksnes Pils laukumā, kā arī iepazinās ar Cēsu muzejā apskatāmo unikālo izstādi, kas veltīta Latvijas valsts sākumam, "Pirmais gads".Semināra atklāšanā K.Skrīvere un J.Rozenbergs pateicās Ārlietu ministrijai par izvēli savus nozīmīgos svētkus svinēt Cēsīs, savukārt E.Rinkēvičs akcentēja Cēsu īpašo lomu un nozīmi Latvijas vēsturē un valsts dibināšanā.

Kā ziņots, šogad aprit 100 gadi, kopš izšķirošās uzvaras Cēsu kaujas, kas pagrieza Neatkarības kara gājumu un ļāva Latvijai nosargāt savu neatkarību no nelikumīgajām paralēlajām Vācijas un Padomju Krievijas valdībām.

Pieaugot Bermonta karaspēka spiedienam uz Rīgu, ministru prezidents Kārlis Ulmanis 1919.gada oktobrī lēma par evakuāciju, likumdošanas un izpildvarām rodot patvērumu Cēsīs.

Tā laika parlaments jeb Tautas padome sanāca Raunas ielā 7, kur tagad atrodas Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskola, bet t.s. “Akmens ligzdā” Raunas ielā 2 atradās gan ministru prezidenta birojs, gan Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, gan Valsts kanceleja.

Publicēšanas datums: 2019. gada 25. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt