A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Apvienot lietderīgo ar lietderīgo. Cēsu novada pašvaldības vizīte Dānijā

Apvienot lietderīgo ar lietderīgo. Cēsu novada pašvaldības vizīte Dānijā

Cēsu novada pašvaldības delegācija oktobra nogalē devās apmeklēt Koldingas pašvaldību Dānijā, kur pieredzes apmaiņā mācījās, kā pilsētai piesaistīt un attīstīt radošās industrijas. Pieredzes apmaiņa bija iespējama, pateicoties dalībai Ziemeļu-Baltijas mobilitātes projektā „Innovative public administration experience exchange”, kas finansēja braucienu.

Taču vienlaikus, izmantojot iespēju, ka novada pašvaldība atradās Dānijā, sadarbībā ar Latviešu-dāņu biedrību tika organizētas tikšanās ar cēsniekiem, apmeklējot viņus gan Kopenhāgenā, gan Vailē, gan Koldingā.

Kaut arī latviešu un līdz ar to arī cēsnieku skaits Dānijā, salīdzinot ar citām valstīm, piemēram, Īriju vai Lielbritāniju, ir gana mazs, kopumā pašvaldība tikās ar desmit cēsniekiem, kuri visi bija ieinteresēti tajā, kādas aktualitātes notikušas un plānojas dzimtajā pusē.

Visi sastaptie cēsnieki strādā Dānijā, daži no viņiem tur arī studē, turklāt vairums ir nodarbināti tieši pašu dibinātos uzņēmumos. Daži bija ieinteresēti ciešāku biznesa saišu nodibināšanā starp Dānijas un Cēsu uzņēmumiem.
Visi kā viens izteica vēlmi nākotnē, tuvākā vai tālākā, atgriezties Latvijā un tieši – Cēsīs. Kad iegūta akadēmiskā un profesionālā pieredze, atgriešanās dzimtenē vairs neesot tik biedējoša.

Projekts: "Innovative public administration experiance Exchange: Cesis Municipality visit to Denmark and Finland" (Projekta Nr.PA-GRO-774) īstenots programmā Nordic-Baltic Mobility and Network program for Public Administration
Publicēšanas datums: 2015. gada 16. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt