A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pašvaldība » Aicinām uz atvērtu tikšanos par cēsnieku dalību novada attīstības jautājumos

Aicinām uz atvērtu tikšanos par cēsnieku dalību novada attīstības jautājumos

Cēsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus uz atvērtu tikšanos, lai iepazīstinātu ar iespējamiem modeļiem lielākai cēsnieku dalībai novada attīstības jautājumos un lēmumu pieņemšanā.

Pasākums notiks trešdien, 3.februārī, plkst.18 Vidzemes reģionālās Koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē (2.stāvā), kurā pašvaldības pārstāvji pastāstīs par to, kādas varētu būt jaunas iespējas novadnieku iesaistei pašvaldības darbā, un uzklausīs cēsnieku idejas par to, kā iespējams šo sadarbības formu izvērst radošāk un iesaistītajām pusēm interesantāk.

“Cēsnieki ir pierādījuši, ka nav vienaldzīgi par savu novadu un vēlas piedalīties lēmumu pieņemšanā, taču vienlaikus redzams, ka klasiskais sabiedrisko apspriešanu modelis bieži vien nestrādā,” norāda Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka pēdējās apspriedes par ilgtermiņa attīstības stratēģiju vai teritoriālo plānojumu apmeklējuši vien daži cilvēki.

Arī Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots akcentē nepieciešamību pēc jauniem veidiem, kā uzrunāt un iesaistīt sabiedrību. “Citādi veidojas situācija, kurā lielākā daļa cēsnieku nezina par līdzdalības procesiem, un ar pašvaldību labākajā gadījumā sarunājas tikai sociālajos tīklos. Esmu drošs, ka cēsniekiem ir lieliskas idejas novada attīstībai, mums tikai jāatrod ērtāks un veiksmīgāks veids, kā par tām uzzināt,” skaidro Pots.

Pēc Attīstības nodaļas vadītājas Laines Madelānes teiktā, jau patlaban darbojas un sevi ir pierādījuši vairāki modeļi, kuros sabiedrība var iesaistīties finansiālā atbalsta saņemšanai savām idejām no pašvaldības – vai tie būtu apkārtnes labiekārtošanas projekti, vai cēsnieku biznesa idejas. “Tomēr neatbildēts paliek jautājums, kā šo ideju vērtēšanā un lietderības diskusijā vairāk iesaistīt pašus cēsniekus. Turklāt mēs vēlamies, lai cēsniekiem būtu iespēja līdzdarboties ne tikai konkrētu konkursu vai apspriešanu laikā, bet gan radīt modeli, kurā viņi var iesaistīties jebkurā brīdī pie jebkura sevi interesējoša jautājuma,” stāsta Attīstības nodaļas vadītāja.

Pašvaldības pārstāvji norāda, ka primāri jārada iespējas savu viedokli paust ikvienam cēsniekam – arī tiem, kuri nevar ierasties uz tradicionālajām apspriedēm, jo daudzi cēsnieki dzīvo vai strādā Rīgā vai ārzemēs. Tikai tādā veidā iespējams nodrošināt maksimāli demokrātiskāku lēmumu pieņemšanas procesu, kas balstīts viedokļu dažādībā.

Publicēšanas datums: 2016. gada 2. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt